Dodaj do ulubionych

nadczynność co dalej?

15.05.17, 15:46
czy ktoś mógłby spojrzeć , poszłam na badania bo kiepsko się czułam , myślałam,że to niedoczynność bo miałam jako młoda osoba ale wyszło to
TSH <0,005
FT3 - 37,62
FT4 - 95 ,
idę na USG tarczycy , co dalej? proszę o kilka słów
Edytor zaawansowany
  • 15.05.17, 18:38
    Hej ja dopiero dochodzę do swojej diagnozy po długiej meczarni...ale twoje tsh jest bardzo niskie tym bardziej że kiedyś miałaś niedoczynnosc. Musisz koniecznie isc do endokrynologa ale jakiegoś dobrego i sprawdzonego i zrobić resztę badań czyli
    USG koniecznie
    Ja robiłam dodatkowo atpo, atg, trab i ferrytyne i niedobory magnez wapń zjonizowany itp. Czyli wszystko co z tarczyca związane.
    Po usg będzie wiadomo co dalej, czy są jakieś guzki itp.
    Ale to już lekarz pokieruje cie co robić.
    Może wypowie się ktoś bardziej doswiadczony z forumowiczów ale najpierw endo i usg moim zdaniem.
    Pozdrawiam
  • 15.05.17, 18:40
    Możesz dodatkowo przeliczyć wyniki na procenty kalkulator jest na pinr wyżej stronie forum nad watkami napewno reszcie się przyda i będą mogli więcej powiedzieć na ich podstawie.
  • 15.05.17, 18:43
    Jak najszybciej do endo lub do rodzinnego. Powinnaś w tym tygodniu mieć wizytę.
    Współczuję, bo na pewno kiepsko się czujesz...
  • 15.05.17, 18:50
    dzięki wszystkim za pomoc , pewnie będę stałym gościem tutaj , odezwę się .
  • 15.05.17, 20:07
    Bierzesz hormon? Podaj normy do ft3 i ft4. Zgłoś się szybko do lekarza tak jak radzą koleżanki.
  • 16.05.17, 11:44
    Zrób TRAb jeszcze przed tym usg.
  • 23.05.17, 08:38
    Witam ,jestem po diagnozie nadczynność tarczycy w przebiegu Graves Basedowa
    wyniki poza tymi w wątku tytułowym :
    USG liczne guzki w obu płatach Vp 36,7, VL 39,1

    antyTPo 208,279(n0,00-5,61)
    TRAb 21,52(n0-1)
    biorę od wczoraj thyrozol wit b1 witB6 wit A+E
    obudziłam się bez bólu głowy może to dobry znak bo już właściwie nie znałam innego stanu jak permanentna migrena
    Inne objawy ,które mogły by komuś pomóc a wiążą sie z tym schorzeniem : drżenie rąk. pogorszenie charakteru pismawink,wzmożenie perystaltyki, gorąca skóra-ale to czuje ktoś inny nie my ,otępienie umysłowe , zapominanie,, kołatanie serca- wysoki puls i ciśnienie, podobno trzeba patrzeć na rodzinę czy są cukrzyca, ch.tarczycy i inne z autoagresji.dziekuję za pomoc we wskazaniu co robić.pozdrawiam
  • 24.05.17, 12:22
    Powinnaś jeszcze na kołatania serca dostać betabloker - propranolol.
    Unikać stresu i wysiłku . Dieta lekkostrawna .
    Obserwuj jak organizm reaguje na thyrozol .

  • 24.05.17, 19:01
    zapomniałam dopisać ale biorę dzięki
  • 24.05.17, 20:10
    Jakie?
  • 24.05.17, 20:23
    propranolol 40 mg 1/2 3xdz
  • 25.05.17, 08:05
    witam czy mogłabyś napisać co po thyrozolu poza granulocytopenią może się wydarzyć?
  • 09.06.17, 13:22
    Witam czy jest ktoś z chorobą G-B po strumektomii ? Mam pytanie przy jakich poziomach hormonów byliście kwalifikowani do zabiegu i czy są osoby którym nie usuwano tarczycy , proszę o odpowiedź.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.