Dodaj do ulubionych

co mi dolega, wyniki i objawy

08.06.17, 09:52
Witam serdecznie
mam 36 lat i od listopada 2016 borykam się z róznymi dolegliwościami, które w tej chwili już praktycznie nie pozwalają mi funkcjonowac - czuję sie jak wrak człowieka
pokrótce:
zaczeło się od pojedyńczych epizodów czucia serca w całym ciele oraz od migren, które wiązałam z miesiączkowaniem
ciśnienie nie przekraczało i nie przekracza 120/80 a tętno około 70 - 90 uderzeń, czasem mniej

byłam u kardiologa - serce zdrowe - zrobiono echo oraz ekg
ginekolog - wszystko ok, jest mały mięśniak w macicy - do obserwacji ( krwawienia bardzo obfite)

kardiolog przepisał propranolol 10 mg, który przy tych epizodach pomagał i serducho się uspokajało
od tego czasu objawy wciąż rosły
bezsenność, budzenie się w nocy po kilkanaście razy, bóle głowy,
pojawiające sie bicia serce, drżenie dłoni, potliwość, uczucie zimna
ostatnio także zawroty głowy i takie dziwne poklatkowe widzenie, brak ochoty na seks, włosy wypadają garściami już bardzo długo, trądzik - jakiego wczesniej nie było, włoski na brodzie

bóle wędrujące po klatce piersiowej, ucisk za mostkiem, uczucie jakby ktoś mi cały czas butem zgniatał serce, pokłówanie, pobolewanie także pleców i ramion
żadnego chudnięcia - raczej tycie _ gdzieś + 5 kg w ciągu 3-4 miesięcy

psychiatra - stwierdził depresję - dostałam leki Sympramol 50 mg - 2 x dziennie
po dwóch miesiącach nie widac poprawy

więc zaczełam szukac na własną rękę i tak zrobiłam wyniki
żelazo, potas, magnez, cała morfologia jest ok
TSH - 1,653 ulU/ml ( 0,38-5,33)
FT 3 - 5,13 pmol/l (3,8-6,6)
FT 4 - 15,38 pmol/l ( 7,86-14,41)

i poszłam do lekarza
lekarz mówi że tsh super i niewiele ponad normkę FT4, co może o niczym nie świadczeń, no ale skoro tak wyszło to można spróbować wdrożyć leki i zobaczyć za dwa miesiące
na ta chwilę mam przepisane Metizol 5 mg ( mam brać jedną tabletkę co drugi dzień rano) oraz CONCOR Cor 1,25 mg na noc co dzień.
zasugerował wizytę ponowną u psychiatry
po dwóch miesiącach sprawdzić poziom hormonów.
proszę Was o opinię, co myślicie o tym wszystkim?
błagam o jakieś wskazówki

i mam stracha przed tym CONCOREM. , czy przy takch epizodach musze go brać cały czas?
czy takie objawy ze strony głowy i serca moga występowac przy takich wynikach tarczycy?
Edytor zaawansowany
  • 08.06.17, 14:28
    Zrób badania w kierunku hashimoto(anty tpo, anty tg) oraz gravesa-basedowa(trab). To bardzo ważne. Wykonaj usg tarczycy. Moszesz mieć np gravesa lub hashi w początkowym stadium. Dlatego trzeba oznaczyć przeciwciała i zrobić usg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.