Dodaj do ulubionych

czy to możliwa tarczyca?

19.07.17, 15:29
Leczyłam sie kiedyś na nadczynność tarczycy 9 lat temu. Później było ok (w rodzinie choroba tarczycy tez była. co rok robię podstawowe badania, ale na NFZ zlecają samo TSH i ono jest zawsze w normie tzn w widełkach, natomiast od pewnego czasu b. źle sie czuję. mam kołatanie serca (puls np. 100 po obudzeniu) i ciśnienie co prawda w normie p 145/90. kiedy jestem niedociśnieniowcem , więc jak dotychczas miałam 120/70 to było to maksymalne ciśnienie. mam kolki nerwowe (biorę magnez) i taki ucisk na szyi, kiedy się zdenerwuje ale nie tylko.
Doradźcie mi czy to możliwe, ze mimo TSH w normie tarczyca moze być chora? zapisałam się na usg tarczycy, jak myślicie, to nie jest bez sensu kiedy nie ma jeszcze badań? postanowiłam mimo zleconego tylko TSH zrobić tez inne badanie, ale co : wystarczy FT3, FT4, anty TPO ANty tg? co jeszcze?
Edytor zaawansowany
  • 20.07.17, 05:03
    TSH jest hormonem przysadki, a nie tarczycy, dlatego na jego podstawie nie można określić, jak pracuje tarczyca. To głównie hormon FT3 nam to pokazuje. Poza tym, nie chcesz mieć wyników 'w normie', ale chcesz, aby wyniki były optymalne, czyli w górnej 1/4 części wydełek.

Jeśli znasz angielski, to polecam to:
    stopthethyroidmadness.com/tsh-why-its-useless/

Tutaj o badaniach, które warto zrobić:
    stopthethyroidmadness.com/recommended-labwork/
  • 20.07.17, 09:51
    dziękuję za odpowiedź, zrobiłam badania zobaczymy co będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.