Dodaj do ulubionych

ustalenie dawki eutyrox - dylemat

04.08.17, 09:50
26.06 miałam wyciętą tarczycę - pozostawiono połowę prawego płata, który miał wymiary
2,4x 2,6 x 5,9. W tym tygodniu miałam miałam 2 wizyty u endo, jedna prywatnie a druga w ramach NFZ. Wynik po operacji TSH 3,130 norma 0,270-4,200 (przed operacją TSH było na poziomie 0,708 norma 0,270-4,200), wapń zjonizowany. 1,77 norma 1,15-1,33, wapń całk. 2,22 norma 2,15-2,50, parathormon 41,5. Takie miałam zlecone wyniki, teraz mam zrobić dodatkowo Ft3 i 4. Endo z NFZ wizytę zakończył w 5 min. stwierdzając, że wynik mieści się jeszcze w normach zatem mogę nie brać hormonów lub jeśli chcę mogę brać dawkę eutyrox 25. Endo prywatny wizyta z badaniem ponad godzinę smile stwierdził, że przy opcji 1/2 płata prawego należy zacząć przyjmować eutyrox 75 ale pół dawki czyli 37,5. Teraz mam dylemat którą dawkę brać bo osobiście skłaniam się do 25 ale moja "przygoda " z tarczycą zaczęła się stosunkowo niedawno i nie jestem biegła w temacie
Edytor zaawansowany
  • 08.08.17, 10:57
    wykup obie recepety. Zacznij od mniejszej. Jeszcze będzie czas na zwiększenie. Łatwiej jest podnosić dawkę (czuć rożnicę z dnia na dzień) niż z niej schodzić (różnicę czuć po tygodniu dopiero.)

BTW badają ci hormony przytarczyc, żeby sprawdzić czy ich nie wycieli - z tego właśnie powodu nigdy nie poszłabym pod nóż zpowodu niezłośliwych guzów.
  • 09.08.17, 08:30
    Myślę, że gdyby Cię uciskał w przełyku i chodziłabyś z ciągłym uczuciem, że masz coś nieprzełkniętego w gardle - co osobiście doprowadzało mnie do szału, pewnie zmieniłabyś zdanie smile Ja akurat byłam z tych, co lekarzy omijałam szerokim łukiem, moje wizyty sprowadzały się do lekarza rodzinnego głównie z bilansem dzieci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.