Dodaj do ulubionych

Dziwne wyniki?? Pomocy!

22.08.17, 19:30
No więc tak, mam 23 lata, kobieta, pierwszy raz robiłam badania na tarczycę:
TSH na poziomie 7,8 (norma do 4,2 teoretycznie)
FT4 na poziomie 13,97 (12-22) co daje po przeliczeniu 19,70%
FT3 na poziomie 4,84 (3,1-6,8) czyli nie najgorzej bo ok 47%
usg-tarczyca w miarę ok ale raczej z tych mniejszych
I tu mam pytanie, skoro tsh jest dosyć wysokie,a tarczyca jak wnioskuję produkuje dość mało F4 to dlaczego F3 jest na dość niezłym poziomie?
Mam większość objawów niedoczynności, mogłabym spać dniami i nocami, mam wydłużone cykle, zapracia i naprawdę czuję, że organizm działa na zwolnionych obrotach.
Chciałam iść do lekarza jak zobaczyłam tsh ale teraz poczytałam ze to prawdopodobnie subkliniczna niedoczynność i że lekarze nie chcą tego leczyć. Z drugiej strony tsh przekroczone o ponad 4 razy w stosunku do mojego wieku i naprawdę nie wydaje mi się żeby wszystko było ok?
Jakieś rady? Macie może dobrego endo w Katowicach?
Edytor zaawansowany
  • 23.08.17, 16:34
    U endo w razie czego mów, że planujesz ciążę, ale sądzę, że i bez tego dostaniesz hormon.
    Usg tarczycy rozumiem, że zrobiłaś?
    Przy niedoczynności tarczycy zazwyczaj fT3 jest stosunkowo wyższe w odniesieniu do fT4.
    Nie ma sensu aby tak źle się czuć, tylko raz w życiu ma się 23 lata. Męczyłam się z takimi objawami w Twoim wieku przez niemal 7 lat. Zdecydowanie nie polecam. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.