Dodaj do ulubionych

Prosze o opinie

16.10.17, 15:26
Od lutego eythyrox powoli zwiekszany od 12.5 obecnie 50. Przed podaniem leku tsh 3.4 ft3 46% ft4 18% objawow brak byly jedynie wydluzone cykle, b12 wsrodku normy ferrytyna w dole normy. Przez ponad pol roku co 2 msc badane tsh ktore wynosilo od 1.7 do 2.4 zwiekszanie dawki nie skutkowalo dalszym zbiciem tsh. Cylke sie skrocily ale nie od razu dopiero od jakisch 3 cykli jest ok. Przyjmuje suplementy zelazo z witc 1000 jednostek magnez duza dawka b6 cyclodynin kwas foliowy kilka miesiecy tez b12 wapn. Zastanawiam sie czy rozpoczecie euthyroxu nie bylo bledem, w samopoczuciu brak zmian, jednak ja sie zle nie czulam wczesniej. Chodzi tez o ewentualna ciaze. Zastanawiam sie czy bede wstanie kiedykolwiek odstawic euthyrox? Czy moje poczatkowe wyniki wskazuja na lekka niedoczynnosc, co robic dalej? Nieustanne zwiekszanie dawki mi sie nie podoba.
Edytor zaawansowany
  • 18.10.17, 13:36
    Euthyrox nie jest groźny w ciąży. Przy tsh ponad 2.5 wzrasta ryzyko trudności zajścia z w ciążę, poronienia, gorszego rozwoju dziecka w łonie matki i niższego IQ do końca życia.

Planując ciążę powinnaś świetnie się czuć, mieć tsh około 1, fT4 w połowie normy, ferrytynę w miarę wysoko - najlepiej okolice połowy normy i dobrą witaminę D3. Pilnuj szczególnie żelaza, bo w ciąży dziecko potrzebuje więcej żelaza niż mama jest w stanie wchłonąć z pożywienia, czyli musisz mieć zapasy żelaza, czyli porządną ferrytynę. Inaczej grozi Wam anemia, co oznacza gorszy rozwój dziecka fizyczny i intelektualny, zmęczenie, podatność na infekcje.
  • 19.10.17, 10:18
    a jakie wyniki obecnie ft3 i ft4 na tej 50tce? Polecam zmienić euthyrox na letrox (nie ma w składzie alergenów które pogłębiają problemy). Zamiast żelaza w suplach polecam napary z pokrzywy (duże ilości, u mnie przyniosły spektakularne efekty) - można dodawać kwas askorbinowy także. Odstawienie wchodzi w grę tylko gdy własna tarczyca nadrobi niedobory - czyli na ogół musiałaby odrosnąć (nie mówię, że to się nie zdarza, ale organizm musi być w totalnej równowadze, zero niedoborów, zero stanów zapalnych itd - czyli gęsto odżywcze zdrowe jedzenie przede wszystkim).
  • 21.10.17, 11:59
    Na anemię i ferrytynę bardzo pomaga też pyłek pszczeli, o ile nie jest się uczulonym na pyłki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.