Dodaj do ulubionych

Proszę o interpretację

18.10.17, 21:47
Chciałam prosić o interpretację moich wyników. Dodam, że mam 36 lat, od długiego czasu czuję się zmęczona, włosy wypadają mi garściami, paznokcie rozdwajają się na potęgę, mam problemy z koncentracją, mam stany lękowe i jestem praktycznie cały czas nerwowa, chociaż zdarzają się nagłe zmiany nastroju w postaci prawie że euforii, prawie cały czas jest mi zimno, mam przesuszoną skórę, problemy z cerą, których nigdy nie miałam, nawet w okresie dorastania, często boli mnie głowa, mam łomotania serca nawet jak nic nie robię, zadyszki też nie wykonując żadnego wysiłku, problemy z pamięcią – zapominam o czym przed chwilą mówiłam, mam też przesuszoną śluzówkę nosa, cały czas zmęczone oczy, bardzo obfite okresy, a jeśli nie prześpię minimum 8 godzin to jestem tak zmęczona, że myślę, że zaraz zejdę.
Poniżej moje wyniki. Będę wdzięczna za interpretację.

Wolna tyroksyna (FT4) 18,96 pmol/l (12,80 — 20,40) - 81% normy
Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 1,48 μU/ml (0,27 — 4,2)0
Wolna trijodotyronina (FT3) 5,17 pmol/l (4,00 — 6,80) - 42% normy
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) 18,3 IU/ml (< 34,0)
P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) 11,0 U/ml (< 115,0)

Pozdrawiam, Kaśka
Edytor zaawansowany
  • 19.10.17, 10:13
    Diagnozowałabym w kierunku anemii (ferrytyna i morfologia do zbadania).
    na nerwy cholina i inozytol do łykania.
  • 19.10.17, 11:13
    I przy okazji b12, bo to nie tylko może być żelazo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.