Dodaj do ulubionych

Kołatanie przy wcale nie niskim tsh

20.10.17, 20:55
Drodzy,
co sądzicie o takich wynikach
TSH - 2.490 uIU/mL,
ft3 3.89 pmol/L,
ft4 - 1.38 ng/dL.
Biorę Letrox 93,75. Dziwią mnie palpitacje przy takim TSH, i jednoczesne zmęczenie i wypadanie włosów (ferrytynę mam 90).
Palpitacje pojawiły się mniej więcej wtedy, gdy podniosłam ferrytynę. Na tym wyniku czuje się na granicy niedoczynności. Palpitacje znikają jak tylko zejdę o 6,25 mcg t4 w dół ale wówczas pełnoobjawowa niedoczynność.
Edytor zaawansowany
  • 21.10.17, 09:24
    Trudno coś wywnioskować z wyników bez podanych norm.
  • 24.10.17, 12:48
    A hipoglikemia nie wchodzi w grę? Palpitacje masz bez przerwy, czy w jakichś określonych momentach np. 2 lub 3 godziny po posiłku. Towarzyszy im głód?
    dietcare.pl/poradniki/hipoglikemia-reaktywna-dieta/

--
    inteligentny-projekt.pl

kazdystudent.pl
  • 24.10.17, 15:17
    Napisz normy.

Kiedyś waliło mi serce gdy leżałam na prawym boku przez dłuższy czas. Gdy zmniejszałam o 6.25 T4, serce było OK, ale czułam się źle: przede wszystkim zimno, zmęczenie. Wyniki pokazały, że fT3 mam w dolnej połowie normy, a fT4 w górnej. Zwiększenie odrobinę fT3 pomogło na serce i nie powodowało zmęczenia i zimna.
  • 24.10.17, 17:11
    ft3 - 3,13-6,76
    ft4 1-1,7

mam IO, ale nie widzę korelacji między jedzeniem a palpitacjmai - mam je gdy jem, gdy nie jem, gdy jem źle jak i gdy mam wzorową dietę. Na ogół mam je między 11-13 (słabsze, kilka momentów) albo wieczorem od ok 19 (mocniejsze, szczególnie gdy się dodatkowo denerwuję), czasami w srodku nocy.
    Rozstrzał hormonów u mnie jest na pewno, słaba konwersja - to może być od tego ?
  • 24.10.17, 17:14
    Ach jeszcze jedno - jestem ok pół roku po porodzie, karmię nadal.
  • 24.10.17, 20:54
    Możesz mieć tez tezyczke, niedobór wapnia magnezu , tym bardziej ze karmisz.
  • 25.10.17, 17:57
    Czy kołatania mają jakiś związek czasowy z karmieniem?
    Nie chcesz zwiększyć dawki? Oba hormony masz poniżej normy, a tsh też jest dość wysokie.
    Byłaś u lekarza?
    Serce nie lubi ani za niskich hormonów, ani za wysokich, ani rozjechanych.
  • 26.10.17, 12:21
    Zaczęlam teraz zwiększać, ale powraca wówczas bezsenność i za to chwilowo nie czuję palpitacji. Pamiętam djpa że zaglądałaś do mojego wątku ciążowego więc pewnie pamiętasz, że byłam wówczas na śwince i bezsenność mi towarzyszyła prawie całą ciążę. Jak nie urok to ...
  • 27.10.17, 14:51
    A jak ferrytyna, żelazo? Bezsenność po ciąży to zwykle skutek anemii, niskiej ferrytyny. Weź żelazo choć 3 dni, powinna być różnica jeśli to jest przyczyną.
    Niskie żelazo, anemia, utrudniają zwiększenie dawki.
    Nie chcesz, nie możesz brać świnki?
  • 30.10.17, 13:20
    ferrytyna badana w wakacje była 90, raczej nie spadła, bo nie miesiączkuje jeszcze. Poza tym popijam pokrzywę. Po śwince bezsenność, i to nawet gdy hormony były równo po 50%.
  • 26.10.17, 12:23
    Miałam te palpitacje już w 3 trymestrze ciąży, więc to chyba nie od karmienia.
  • 30.10.17, 13:25
    z tego co wiem przy zwiększaniu dawki leku może tez się tak dziać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.