Dodaj do ulubionych

Czy z moją tarczycą coś nie tak?Prośba o odpowiedz

30.11.17, 14:07
Witam serdecznie. Wybaczcie, ze szukam porady na forum, ale poki co nie mam jak sie udac do lekarza, gdyz wrocilam na jakis czAS ZA GRANICE.
Przed wylotem zrobilam sobie badania najpierw hormonalne, gdzie TSH wyszlo mi 4.017 przy normlach 0.2-4.2.
Zaniepokoily mnie te wyniki, wiec udalam sie za tydzien na rozszerzone badania tarczycowe. Moje wyniki to:
Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 2,870 mlU/L 0,270 — 4,200
Wolna trijodotyronina (FT3) 4,49 pmol/L 3,10 — 6,80
tyroksyna (FT4) 16,24 pmol/L 12,00 — 22,00
P/c antytyreoglobulinowe (ATG) 16,8 lU/ml < 115,0
(ATPO) ↑ 183,9 lU/ml < 34,0

I wlasnie ten ostatani wynik mnie martwi, gdyz jest znacznie zawyzony ;/ nie wiem teraz co robic, czy odpuscic i poczekac na wizyte jak bede w Polsce czy dzialac juz teraz.Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 30.11.17, 22:08
    Hashimoto, działaj, nie czekaj na kolejne rzuty. zrób USG, poczytaj jak dietą można dojść do remisji. Przed włączeniem ewentualnych hormonów, o czym zdecyduje endokrynolog, powtórzyłabym te badania, bo tsh trochę skacze. O włączenie leków powinno też zdecydować to jak się czujesz, a nie napisałaś.
  • 01.12.17, 10:33
    USG mialam robione przy okazji USg piersi, bo mialam niedawno usuwanego włokniaka, i lekarz zadnych guzków nie wykrył, jest czysta.
    Jeżeli chodzi o objawy, nie mam objawów, ktore znacznie utrudnialy by mi zycie, z tych co zauwazylam to jest to: sucha skóra, wypadanie włosów( al tez nie jakos okropnie) i chyba takie stany depresyjne, ktore w zasadzie zaczely sie odkad jestem za granica, gdyz nie chce tu byc ale siedze ze wzgledu na męza, wiec tlumaczylam sobie ze, to przez to sie tak czuje, oczywiscie tez nie codziennie.
    ZMartwila mnie bardzo Twoja odpowiedz, bo nie wiem co mam robic, niedawno wrocilam z Polski i bede dopiero pewnie za 3 miesiace a tutal z lekarzami ciezko, chyba nawet balabym sie isc;/
    o Hashimoto decyduja podwyzszone Anty-TPO ?? Bo reszta miesci sie niby w normie ehhh zglupialam juz ;/
  • 01.12.17, 16:45
    tak - aTpo. Z USG potrzebujemy wiedzieć ile ma ml tarczyca. Jeśli wypadają włosy może to być też anemia (zbadaj ferrytynę) często występująca razem z niedoczynnością lub podszywająca się pod nią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.