Dodaj do ulubionych

Hormony tarczycy - proszę o interpretację

04.12.17, 16:20
Około miesiąca temu zaczęły mi garściami wypadać włosy, więc zrobiłam badania hormonów tarczycy. Oto wyniki:
TSH - 5,21 (n. 0,270 - 4,200)
FT4 - 20,71 (n. 12,00 - 22,00)
FT3 - 5,70 (n. 4,00 - 6,800)
Samo TSH jest przekroczone, ale czytałam, że w niektórych przypadkach wynik TSH nie ma znaczenia, a liczą się ft3 i ft4, te jednak mieszczą się w normie. Jak to rzeczywiście z tym jest? Czy mój wynik jest niepokojący i powinnam udać się do endokrynologa?
Edytor zaawansowany
  • 05.12.17, 23:55
    Ja udałabym się do lekarza. Dla laika, takiego jak ja, wyniki są dziwne.... Wysokie wolne hormony z reguły powodują obniżenie TSH. A tutaj wszystkie parametry wysoko. Normy jeszcze nie przekroczone, ale chyba powinno się już zapalić czerwone światełko. Początki nadczynności? Może ktoś jeszcze to bardziej naukowo zinterpretuje...
  • 12.12.17, 21:37
    Ja na Twoim miejscu powtórzyłabym te wyniki za miesiąc, zrobiłabym również USG tarczycy, ono dużo wniesie i zawsze warto dla siebie sprawdzić ferrytynę, D3, B12 (również z krwi).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.