Dodaj do ulubionych

Czy to już problem????

16.01.18, 22:03
Witam ostatnio od około mc jestem ciągle zmęczona, wszystko robię z przymusu ... Najlepiej bym spala tylko.
Zrobiłam badania morfologia ok natomiast wynik TSH 4390 czy już mam problem???? Lekarz pierwszego kontaktu kazał powtórzyć za 5 tygodni jeśli nadal taki będzie to da skierowanie do endokrynologa.
Martwię się tym że jestem taka do niczego , ospała....
Niewiem czy to od tarczycy czy już sobie coś wmawiam i stąd to nie dobre samopoczucie..
Edytor zaawansowany
  • flanelka.5 17.01.18, 11:05
    Od tarczycy też może być. To tsh jest na pewno do korekty.
  • agnieszka0033 17.01.18, 15:28
    Acha tzn że do ponownego zbadania czy już do regulacji lekami
  • flanelka.5 18.01.18, 19:44
    Myślę, że ponowne zbadanie jest dobrym pomysłem, ale tym razem także FT3 i FT4. Jeśli czujesz się fatalnie, to nie czekaj aż 5 tygodni, tylko zrób szybciej.
  • madami 20.01.18, 20:01
    Nie powinnaś czekać 5 tygodni tylko jak najszybciej pogłębić diagnostyke. Zrób sobie TSH, ft3, ft4, aTP, A TPO i usg tarczycy
  • marti_md 26.01.18, 14:41
    moim zdaniem wynik jest już trochę niepokojący.

Ale wielu lekarzy zapomina, że najważniejsze jest samopoczucie a nie tylko wyniki.
  • tango.twist 30.01.18, 13:45
    Twoje samopoczucie rzeczywiście może wskazywać na problem z tarczycą, ale też na typowe zimowe "otępienie" (tak kiedyś usłyszałam od lekarza). Jednak dalsza diagnostyka wydaje mi się konieczna - ale nawet jak t3 i t4 wyjdą w normie, to podwyższone tsh świadczy o początkach niedoczynności. Ja bym jednak tak od razu nie brała leków, bo są "naturalne" metody poprawy działania tarczycy, jak chociażby dieta - poczytaj o niej lub idź do dietetyka, który się tym zajmuje (jak u takiego byłam i leków nie biorę - mogę dać namiary). Również stres działa destrukcyjnie na tarczycę, więc idź np. na jogę.
    Pozdrawiam
  • stefanbarak1 02.02.18, 00:59
    A czy masz inne objawy, zmiany skórne, tycie, problemy z zatokami?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.