Dodaj do ulubionych

Interpretacja wyników. Pomocy!

10.03.18, 13:56
Witam.

Od 3 miesięcy bardzo źle się czuję. Wcześniej już od dawna miałam gorsze godziny czy dni, ale przechodziło. Na początku lutego wylądowałam na pogotowiu, myślałam, że to już koniec. Dokucza mi serce, mam wysoki puls nawet leżąc. W najgorszych chwilach w okolicach 150 uderzeń na minutę, wtedy czuję się okropnie. Od miesiąca boli mnie serce. Zaczęło się od osłabienia, zwrotów głowy, nudności, potem bóle mięśni i stawów, braku apetytu. W końcu jedyne na co było mnie stać, to wycieczki do toalety, cała się trzęsąc na nogach z waty. Na leżąco też nudności, wszystko w koło wiruje.
W szpitalu zrobili mi rtg, echo serca, ekg-wszystko w normie. Miałam też holter na 24h, ale nie mam jeszcze wyników. Wyszło, że mam niski potas i fosfor, więc dostałam kroplówki. Jednak mój stan się nie poprawił, mimo wszystko wypisano mnie ze szpitala bez dalszych badań. Kazali mi leżeć i pić dużo wody...
Postanowiłam szukać na własną rękę, mieszkam w Anglii, więc poszłam do polskiej przychodni. Polska internista podejrzewała haszimoto lub niedoczynność/nadczynność tarczycy. Zrobiłam badania:

TSH 1.440 mIU/L norma 0.270 - 4.200

fT3 5.19 pmol/L norma 3.66 - 6.72 (50%)

fT4 21.6 pmol/L norma 12.4 - 20.4 (115%)

anti-TPO 11 IU/mL norma <34

anti-TG 22 IU/mL norma <115


Poza tym mam podwyzszony cholesterol całkowity i HDL plus bardzo niski poziom wit D (8.4 przy normie 30-100). Poziom glukozy na czczo, też jest trochę podniesiony.

Internistka nic mi na te wyniki tarczycy nie poradziła. Dostałam beta blokery na serce (plus antybiotyk, bo możliwe, że mam Boreliozę, ale to nie jest jeszcze pewne).
Wiem, że te wyniki powinien obejrzeć endokrynolog, ale w polskiej przychodni takiego nie ma, a w Anglii nie można sobie tak prywatnie iść do lekarza jak w Polsce.

Proszę was o pomoc, bo nie wiem czy te podwyższone ft4 może coś oznaczać czy powinnam coś z tym zrobić? Czy to może być powodem tego jak się czuję?

Dziękuję za każdą odpowiedź.






Edytor zaawansowany
  • muktprega1 13.03.18, 18:43
    TSH jakby nie szło w parze z wysokim Ft4 u Ciebie. Moze być to wybuchowy początek Hashimoto, wtedy mieszają się objawy nad i niedoczynności.
    Nie robili Ci w szpitalu TRAB-ów? a-TPO i a- TG? To przeciwciała które często występują w zapaleniach tarczycy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.