Dodaj do ulubionych

Poziom ft3 i ft4

03.04.18, 15:40
Hejka,
pytanie do mądrzejszych ode mnie, bo trochę zgłupiałam po odebraniu ostatnich wyników. Od 2 lat mam stwierdzone Hashi, od prawie roku biorę stałą dawkę Euthyrox 62,5. Zaczynałam od TSH ok. 5, od ostatniego zwiększenia dawki jest na stałym poziomie ok. 2. Do tej pory FT4 utrzymywało się na poziomie 60-80% normy, a FT3 systematycznie spadało do ok. 20% (ostatnie 2 badania). Suplementuję magnez, żelazo, B12, selen, wit. D (w styczniu spadła do poziomu 16 uncertain). Niestety mam masę innych problemów zdrowotnych i wyprowadzenie się na prostą trochę trwa. I dzisiejsze wyniki:
TSH: 2,00
FT3: 30% normy
FT4: 44% normy
Jest wyraźny wzrost FT3 i wyraźny spadek FT4 i nie wiem czy mam się cieszyć czy martwic wink Czy to poprawa konwersji (w końcu) czy jest gorzej? Oczywiście wiem, że to dalej nie są dobre wyniki, ale zastanawiam się czy to krok w dobrą czy złą stronę... Na razie nie chcę zwiększać dawki, czuję się dobrze. Macie jakieś doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • djpa 04.04.18, 08:11
    Jeśli czujesz się dobrze i nie chcesz zwiększać dawki, to jest OK. Z reguły lepiej się czujemy gdy fT4 i fT3 są podobnym poziomie. Pamiętaj, że leczy się człowieka, a nie liczby na wynikach badań smile
    Jeden może się czuć źle przy takich wynikach i potrzebuje większej dawki, a inny może się czuć dobrze. Jeśli czujesz się OK, to tylko się cieszyć smile
  • lelhin 05.04.18, 08:30
    Dzięki. Ja w zasadzie cały czas się czuję dobrze, niezależnie od wyników wink
  • djpa 05.04.18, 14:03
    Piszesz, że masz masę innych problemów zdrowotnych, poza tarczycą, i że dobrze się czujesz.
    Powinnam brać z Ciebie przykład, szczególnie wtedy, chce mi się ponarzekać smile
  • lelhin 10.04.18, 18:40
    Przeszłam takie piekło, że teraz inaczej postrzegam "dobre" samopoczucie tongue_out Poza tym to nie tak, że zawsze jest super i ja nie narzekam wcale, ale te niefajne objawy to nie są od tarczycy i to przede wszystkim miałam na myśli smile
  • madami 06.04.18, 12:52
    Ja kierowałabym się swoim samopoczuciem, jeżeli czujesz się dobrze, dobrze śpisz, masz dobry poziom energii to zostałabym przy tej dawce cały czas skupiając się na suplementacji i wyrównywaniu ewentualnych niedoborów.
  • lelhin 10.04.18, 18:40
    Tak zrobię, dzięki!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.