Dodaj do ulubionych

Prośba o poradę i interpretację

06.04.18, 08:49
Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników mojej mamy; Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że wyniki są ok i nie ma powodów do dalszej diagnostyki;

TSH 4,577 ( 0,55-4,78)
FT4 98.85% [ wynik 1.75, norma (0.89 - 1.76)]
FT3 -6.84% [ wynik 2.17, norma (2.3 - 4.2)]

Objawy:
- zmęczenie ( ogromne), wypadanie włosów, trudności w oddychaniu, wzrost wagi ( 10 kg w ciągu ostatnich 3- m-cy)

Jest duży rozstrzał pomiędzy ft3 i ft4, czy w związku z tym wprowadzenie eutyroxu ma sens ? Wygląda na to, że Ft4 jest, tylko nie ma konwersji ; Mama ma ponad 70 lat

Dzięki bardzo

Pozdrawiam

Joanna
Edytor zaawansowany
  • flanelka.5 13.04.18, 11:55
    To nie są dobre wyniki. Boja babcia też w tym wieku ma tsh 1,15 i wolne hormony po 75%. nic nie bierze.
    myślę, że wątroba i jelita są w bardzo złym stanie - może spróbujcie żeby popiła mniszek lekarski (korzeń) jakiś czas (pomoże wątrobie), a rano na czczo od razu po przebudzenia wypijała 2 szklanki mocno ciepłej wody (najacieplejsza jaką jest w stanie wypić) (przepłucze jelita).
    poczytaj o ssaniu oleju (mi pomogło na anemie) - przy takim ft3 na bank ma niedobory, bo to praktycznie brak kwasu żołądkowego. Mozna popić te napary z pokrzywy (np. 6 torebek expresowych na dzień lub susz taki z zielarskiego) - ma dużo żelaza i innych mikroelementów.
    Te wyniki to na euthyroxie? czy dopiero chcecie wprowadzić?
  • laura.phys 13.04.18, 12:08
    Zgłoście się do endo. Ale przed wizyta zrobiłabym tez badanie glukozy i insuliny, a jesli rodzinny nie będzie widział problemu to zrobiłabym krzywa glukozowa i insulinowa, do tego a-tpo i a-tg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.