Dodaj do ulubionych

Proszę o interpretację - pierwszy raz mam tak

10.05.18, 17:43
No to czas na mnie. Od 2 miesięcy zażywam jod w wielkości 250 mikrogramów - zalecenie lekarza. Jestem po usunięciu jednego płata tarczycy (na szczęście wszystko było ok) jednak drugi płat zaczyna się zmieniać.Dzisiaj odebrałam wyniki badań i są następujące:
TSH 2,12 u UL/ml (wartości 0,250-5,000),
FT3 4,8 pmol/l (4,0-8,3),
FT4 19,7 pmol/l (10,6-19,4). PODWYŻSZONE
Przeliczyłam wyniki na procenty i wyszło mi tak:
FT4 103,41 %,
FT3 18,60%.
Czy możecie mi napisać co to znaczy? Jak wyglądają moje wyniki. Wiem, że endokrynolog udusiłby mnie za tak wysokie TSH (mam utrzymać na poziomie 1 a po jodzie znowu sie podniosło)), przy moim jednym płacie tarczycy. Proszę napiszcie mi co sądzicie o takich wynikach. Co oznacza podwyższone FT4. Dodam , że zażywam Euthyrox 5x w tygodniu 100 a w weekendy 125. Co mam zrobić aby zmniejszyć ft4 i TSH? Mam zwiększyć czy zmniejszy DAWKĘ EUTHYROXU? Zaczęłam sie w tym wszystkim gubić i co najgorsze zaczynam panikować. Od operacji minęło 5 lat i nie chcę tego znowu przechodzić a ostatnio endokrynolog kazała wyciąć do końca mój organ.
Edytor zaawansowany
  • flanelka.5 28.05.18, 19:12
    Rozumiem, że usunęli bo był guzek? ale czy był złośliwy? Lekarze chcą niskiego tsh przy guzkach, zeby nie stymulować tarczycy do wzrostu, ale jesli nie był złośliwy to warto sobie zadać pytanie czy warto?
    No i najważniejsze, jak ty się czujesz na tych wynikach?
    Dużo bierzesz tej tyroksyny, mi przy większej dawce jużby kołatało, ale to osobliwa rzecz jaka dawka jest dla kogo najlepsza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.