Dodaj do ulubionych

Bardzo proszę o interpretację wyników

15.05.18, 14:25
Witajcie. Przyszło mi prosić o interpretację wyników tutaj, bo jestem zaszokowana ignorancją lekarzy. Zgłosiłam się miesiąc temu do lekarza rodzinnego z ogromnym osłabieniem, przez które musiałam zrezygnować z treningów. Podstawowe badanie krwi i wyszło TSH na poziomie 4,7. Więc dostałam skierowanie na kolejne badania, jednak po przedstawieniu wyników, dostałam tylko eutyrox i zero informacji czy jest źle czy dobrze, czy grozi mi hashimoto itd. Po usg tarczycy również zostałam wręcz wykpiona że zadaje jakieś pytania. Lekarka mi powiedziała, że... nic nie może powiedzieć bo mój stan jest do obserwacji. Czuje się trochę pogubiona w tym wszystkim. Moje wyniki:
TSh 4,7 norma do 4,2
ft4 1.300 ng - norma do 1.710
ft3 3.070 pg - norma do 4.430
p/ciała ATG 83,86 IU - norma poniżej 115 IU
p/ciała TPO 21,02 IU - norma poniżej 34 IU
Do tego moja tarczyca ma 7,25 cm3 i w opisie - miąższ normoechogeniczny, niejednorodny(głównie bieguny dolne obu płatów, bez zmian ogniskowych.
Totalnie nie wiem jak sie do tego wszystkiego odnieść. Dodam że mam 23 lata i 157 cm wzrostu. Czy może mi ktoś powiedzieć czy jest mi coś oprócz niedoczynności tarczycy?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.