Dodaj do ulubionych

niedoczynność tarczycy ?

05.06.18, 15:59
Witam .od kilku miesięcy źle się czuję, szybko się męczę ,mam suchą skórę, bardzo łatwo się denerwuje a za chwile mam dobry humor,zrobilam sie bardzo wychucnowa,miewalam lęki ,czesto mam silbe uderzenia goraca albo trzepie mi sie serce,mam tez zaburzenia miesiączki. Muszę brac lutine aby byla w terminie inaczej spóźnia sie 2/3tygodnie.a orzed okresem wszystkie te dolegliwosci jeszcze bardziej sie nasilaja.Jestem 15 miesięcy po ciazy i nie moge schudnąć pomimo ze zdrowo sie odzywiam ,duzo chodze a waga stoi w miejscu.do tego bardzo zatrzymuje mi sie woda z dnia na dzien nawet 3 kg.!Zrobilam badania krwi.morfologia ok,natomisat Tsh 1.088 (norma 0.300 do 4500) ,ft 4.10 (n 3.90 do 7.20) oraz FT 4 8.59 (norma 11.50 do 21) .czy to juz niedoczynnosc tarczycy? Czy jak zaczne brac leki schudne ?odzyslam dobre samopoczucie i "wroce do siebie "?ile trwa leczenie?
Edytor zaawansowany
  • laura.phys 05.06.18, 18:53
    Zrobiłabym badania atpo i atg i poszła na konsultacje do endokrynologa. Możesz mieć poporodowe zapalenie tarczycy skoro jesteś 15 tygodni po urodzeniu. Wyniki hormonów masz bardzo niskie, co sugeruje niedoczynnosc, natomiast tsh jeszcze przyzwoite, ale może być wynikiem stanu zapalnego tarczycy.

Ponadto warto wykonać badanie krzywej insulinowej i glukozowej skoro masz problemy z waga. W ciąży często zaczynaja się problemy z cukrem.

Warto tez sprawdzic Jaki masz poziom ferrytyny i b12 oraz d25oh. To są ważne badania zwłaszcza po ciąży i porodzie.
  • orchidea2016 06.06.18, 21:24
    Te badania i których piszesz pojde zrobic jutro .Do endokrynologa zapisalam sie na przyszla środę po ciąży jestem 15 miesięcy ale wszystko zaczelo sie jakies pol roku po urodzeniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.