Dodaj do ulubionych

Wyniki po obnizeniu dawki Novothyralu

01.07.18, 14:39
Ft4 - 13,8 (12,0 - 22,0)
Ft3 - 5,71 (3,9 - 6,80)
Tsh - 1,05 (0,27 - 4,2)

Czuje sie jakbym miala znow niedoczynnosc. Lecze sie od ponad 10 lat. Znow puchne. Cialo, twarz, wszystko. Depresja. Sennosc. Suche dlonie i stopy jak w niedoczynnosci. Puchne caly czas ale najbardziej 2 tygodnie przed kazda miesiaczka, w dole twarzy, gorne i dolne powieki, usta, brzuch, uda. Najgorzej wygladaja moje oczy. Kazdy mowi ze wygladam na zmeczona.
Poltora roku temu mialam nadczynnosc na novothyralu wiec obnizono mi dawke i czuje sie zle.
Mam rowniez pcos.
Edytor zaawansowany
  • buszujaca.w.zbozu 01.07.18, 15:06
    Ft4 18 %
    Ft3 okolo 60 %
    Co zrobic? Zmienic lek?
  • madami 02.07.18, 00:51
    masz za małą dawkę t4, dobrze by było dołożyć z eutyroksu czy letroxu

jaką masz teraz dawkę?
  • buszujaca.w.zbozu 02.07.18, 10:38
    Jak to dolozyc? Brac to i to?
    Kilka lat czulam sie dobrze i mialam wyniki w normie na novothyralu 75 a po ciazy na tej samej dawce mialam nadczynnosc wiec krusze tabletke i biore 3/4 dawki 75. Wiem, musze to jakos zmienic.
  • buszujaca.w.zbozu 02.07.18, 10:42
    W ciazy czulam sie dobrze i nie puchlam do 7 miesiaca. Z tym ze bralam pregne z jodem i pregne dha. Mialam normalne powieki i twarz, cialo, nogi. Teraz spuchnieta i jakby zwiotczala. Nie wiem jak to okreslic. Czuje sie jak spuchniety flak. Nie chce mi sie wychodzic z domu. Wczoraj znow slyszalam ze wygladam na zmeczona.
  • madami 02.07.18, 10:45
    buszujaca.w.zbozu napisała:

> Jak to dolozyc? Brac to i to?
    > Kilka lat czulam sie dobrze i mialam wyniki w normie na novothyralu 75 a po cia
    > zy na tej samej dawce mialam nadczynnosc wiec krusze tabletke i biore 3/4 dawki
    > 75. Wiem, musze to jakos zmienic.

tak brać to i to
    stosunek t4 do t3 w novo jest niefizjologiczny ( za dużo t3) dlatego stosuje się dawkę kombinowaną
  • buszujaca.w.zbozu 02.07.18, 10:48
    Dziekuje Ci za odpowiedz. Mysle ze lekarz kazalby mi calkiem odstawic novo, a brac letrox. A tak nie czulam sie tez najlepiej.
    Jaka dawke myslisz ze powinnam brac?
    Teraz 3/4 tabletki novothyral 75. Ile letroxu?
  • madami 02.07.18, 11:10
    t3 zostawiłabym na podobnym poziomie bo teraz bierzesz 3/4 tablietki novo 75 ( 75+15) czyli ok 56 t4 i 11 t3
    ja dołozyłabym t4 do 75 i delikatnie obnizyła t3

wyjściem może być poł novo 100 ( czyli 50 t4+10t3) + 25 t4 z letroxu np. wtedy masz 75 t4+10t3
  • buszujaca.w.zbozu 02.07.18, 15:03
    Dziekuje ze chcialo Ci sie to przeliczyc!
    Mniej wiecej rozumiem. Biore w tej chwili ok 50 novothyralu czyli pewnie musze obnizyc (brac pol z 75) i do tego letrox 25. Mam dziwna dawke bo chcialam zuzyc novothyral i sama sobie tak ustawilam a i tak lekarz by mi obnizyl bo byla nadczynnosc.
  • buszujaca.w.zbozu 02.07.18, 10:46
    Jak patrze na zdjecia jak wygladam teraz na twarzy a jak w ciazy to szok.
    Jeszcze w nocy dokucza mi ciagle oddawanie moczu. Powinnam ta wode wysikac a tu jednak wrecz odwrotnie. Slyszalam ze ladnie wygladam w ciazy i tuz po. Potem zmniejszenie dawki i pytania a co ty taka zmeczona na twarzy?
  • senciak 08.07.18, 17:52
    witaj, podobna sytuacja jest gdy zażywamy świńską tarczycę, bardzo wiele osób MUSI dokładać niewielką ilość syntetyku, ja osobiście 25 mcg na noc.
  • buszujaca.w.zbozu 09.07.18, 15:30
    Czyli np 25 mg letroxu do novothyralu?
  • holka_90 23.07.18, 00:32
    Przy badaniu hormonow należy pamiętać, aby ich poziom oznaczać w godzinach porannych - one maja dobowy rytm wydzielania wiec w innym momencie moga byc zaburzone. W przypadku nieprawidłowości TSH wykonywane są badania wolnych hormonów tarczycy (FT3 i FT4). Bardzo duzo porad na ten temat mozecie tez znalezc na hashimotoplan.com/ - swietne porady tam wrzucaja - sama czesto zagladam smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.