Dodaj do ulubionych

Przedawkowanie letroxu?????????

11.08.18, 22:15
Witam,
Od kliku lat choruję. W momencie diagnozy moje TSH wynosiło prawie 75. Lekarka włączyła Letrox i pomału TSH spadało. Powiedziała mi, że optymalnie powinno być w okolicach 1 . I takie staram się utrzymywać. Czuje się generalnie dobrze z jednym wyjątkiem: od kiedy TSH zaczęło spadać pojawiły się problemy z sercem: kołatanie i podwyższony puls. Byłam u kardiologa, zasadniczo wszystko z sercem w porządku. I tak się zastawiam, czy powodem tego nie jest zbyt niskie TSH ???? Wcześniej mimo bardzo wysokiego TSH puls był idealny(około 60), teraz ok. 90 uderzeń na minutę. Czy ktoś miał coś takiego? Jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?
Edytor zaawansowany
  • djpa 13.08.18, 09:10
    Zbadaj fT4 i fT3. Zwiększając Letrox, dajesz organizmowi fT4, ale fT3 możesz mieć nadal niskie. Tak się może dziać przy wychodzeniu z dużej niedoczynności.

Inna przyczyna to anemia. Jeśli krew jest słaba, serce musi szybciej bić aby doprowadzić tlen do całego organizmu. Anemia to częste powikłanie niedoczynności tarczycy.

Czy masz jeszcze jakieś objawy? Ile Letroxu teraz bierzesz? O jakiej porze dnia najbardziej serce Ci dokucza?
  • madami 13.08.18, 13:51
    Badaj zawsze całą trójkę i porównuj swoje samopoczucie w odniesieniu do całej trójki, nie tylko samego TSH
  • djpa 13.08.18, 14:30
    I jeszcze przyczyną może być niedobór magnezu - tężyczka. Badałaś kiedyś witaminę D3?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.