Dodaj do ulubionych

Poziom hormonu TSH ciagle rosnie

22.09.18, 17:39
W 2014 lekarz pierwszego kontaktu zlecił mi zrobić podstawowe badania. Z krwi okazało, się iż TSH wynosi 6.1730 (0.35-4.94). Lekarz przepisał mi Letrox i po miesiącu powtórzyłam badania. Wynik był zadowalający 2.9327.,Skierowano mnie do Poradni endokrynologicznej. Specjalista polecił, żeby dalej zażywać Letrox. W 2016 poziom hormonu podskoczyl do 4.8909 więc lekarza zwiększył dawkę. W 2017 historia się powtórzyła.
Wczoraj znów byłam na badaniu krwi i znów podwyższony poziom 5.8070.
Bardzo, proszę o poradę iż denerwuje mnie to iż mimo, że biorę lekarstwo w coraz większych dawkach poziom TSH ciągle rośnie. Dodaje iż jestem kobietą i mam 32 lata.
Edytor zaawansowany
  • red_fusion221 23.09.18, 22:58
    majka2018, nie napisałaś jakie dawki zażywałaś i zażywasz aktualnie. Jeśli mimo zwiększania dawek TSH ciągle rośnie zrób z krwi przeciwciała anty TG i anty TPO. Jeśli wynik okaże się podwyższony, to jest duże prawdopodobieństwo że masz chorobę Hashimoto. Dobrze było by wykonać USG i zobaczyć czy nie masz żadnych zmian (np. w postaci guzków, które mogą hamować produkcję hormonów tarczycy).To przynajmniej tłumaczyłoby dlaczego pomimo zwiększania dawek organizm nie reaguje na leki. Jeśli wyniki okażą się pozytywny, myślę, że warto poszukać także przyczyny gdzie indziej (mogą to być zaburzenia wchłaniania). Jeśli po za Letroxem przyjmujesz jeszcze jakieś leki może on wchodzić z nimi w interakcje co może powodować słabsze wchłanianie leku. Pamiętaj, aby lek brać zawsze conajmniej pół godziny do godziny na czczo przed śniadaniem, a potem zjeść cokolwiek aby uruchomić przemianę materii.
    Pozdrawiam
  • majka2018 24.09.18, 19:39
    Nawiązując do mojego ostatniego wpisu chciałabym podać dawki leku:
    - wynik TSH 4.8909 - Letrox 50 1/2 tab.
    - wynik TSH 5.1165 - Letrox 75 1/2 tab.
    - wynik TSH 5.8070 - Letrox 50 1 tab (parzyste dni); Letrox 125 1/2 tab. (nie parzyste dni).
    Poza tym 2017 miałam usg tarczycy oto wyniki:
    Prawy płat tarczycy wielkości 14-10-44 mm
    Objętość prawego płata 3.0 ml
    Lewy płat tarczycy wielkości 11-10-35 mm
    Objętość lewego płata 1.8 ml
    Objętość gruczołu 4.8 ml
    Cieśn grubości 3 mm.
    Echo tarczycy niejednorodne, obniżone, zatarte, bez ewidentnych ogniskowych struktur.
    USG węzłów chłonnych szyi:
    W obrębie szyi, dołach nad i podobojczykowych powiekszonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono.

Oprócz tego zażywam Faxolet 75 mg, rano po śniadaniu.
    Rzeczywiście nie zawsze przestrzegam 1/2 godzinnej przerwy przed zazyciem leku. Gdyż nie mogę bez śniadania wyjść z domu - takie było zalecenie Lekarza.

Dziękuję za odpowiedź i za zainteresowanie moją osobą.smile
  • laura.phys 25.09.18, 17:13
    Przecież jesteś w stałej niedoczynnosci tarczycy. Idź do lekarza który ustawi ci porządnie dawkę hormonu tarczycy. Rób zawsze badanie tsh i ft4 chociaż, nie ustawiaj hormonu na podstawie samego tsh. Szukaj lekarza który pomoże ci wyjść z niedoczynnosci to antydepresant nie będzie tobie potrzebny. Kto przepisał tobie antydepresant i czy w chwili przepisania tego leku wiedziałaś już o problemach z tarczyca? Jaki masz poziom witaminy d i b12 bo ich niedobór oraz tezyczka dają objawy podobne do depresji.
    Czy leki przeciwdepresyjne pomagają tobie? Jak długi już je bierzesz?
  • agnieszka_ania1975 26.09.18, 10:22
    doktormagda.pl/2015/01/psychiatryczna-maska-choroby-hashimoto.html

przeczytaj to najpierw - to jest blog lekarki - gdyby ktoś Ci wmawiał, że niedoczynność nie ma wpływu na deprechę to mu/jej to pokaż
  • majka2018 26.09.18, 18:51
    Bardzo dziękuję za odpowiedź smile
    Widzę, że nie ma rady muszę iść do endokrynologa prywatnie bo ten z NFZ mnie w ogóle nie leczy. sad
  • laura.phys 27.09.18, 11:02
    przed wizyta zrob badana hormonów tsh ft4 ft3- przed wzieciem tabletki rano!
    witaminy d25oh, witaminy b12, ferrytyny. Pamietaj, ze nawet jesli bedziesz miala wyniki w "normie" nie oznacza to ze poziomy beda optymalne.
  • laura.phys 27.09.18, 11:04
    co do tezyczki, to trzeba udac sie do neurologa z wynikiem d25oh, i w niektorych gabinetach mozna wykonac badanie emg.
    pamietac nalezy tez o suplementacji magnezu - wiekszosc ludzi ma niedobor.
  • majka2018 27.09.18, 14:46
    Właśnie udało mi się umówić na wizytę prywatnie. Lekarz od razu na pierwszą wizytę chce wyniki TSH, FT3, FT4.
    Co do magnezu to go zażywam razem z potasem.
    Dzięki za cenne wskazówki smile
  • red_fusion221 27.09.18, 22:34
    Proszę bardzo, cieszę się, że mogłem pomóc wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.