Dodaj do ulubionych

Pomocy niskie FT3 w ciąży

31.10.18, 21:49
Witam jestem w 15 tc i oto moje wyniki
TSH 0,82
FT3 3,86 (3,9 — 6,7)
FT4 17,33 (12 — 22)

Dlaczego tak spadło FT3?? Nie wiem co robić.
Edytor zaawansowany
  • djpa 01.11.18, 16:58
    To nie są normy dla kobiet w ciąży? Dla kobiet w ciąży są niższe normy, nie każde lab je ma.
    W którym trymestrze jesteś? Bierzesz hormon tarczycy? Nie masz anemii?
  • nena20 03.11.18, 07:04
    Dziękuję za odpowiedź. Hemoglobinę mam 11.2 ale już od początku ciąży taka była. Teraz w drugim trymestrze biorę już preparaty żelaza. Wcześniej czyli w 6 tc TSH było 1.5 a wolne hormony w normie. Teraz 15 tc taki rozjazd i spadek TSH. Biorę letrox 75, zwiększyłam dawkę o 1/4 tabletki czyli teraz biorę około 90. Powtórzę badania w środę i wiem że pilnie muszę poszukać endokrynologa. Od lat biorę letrox 75 i mam pięknie wyrównane TSH dlatego bardzo rzadko chodzę do endokrynologa.
  • djpa 06.11.18, 14:53
    Dobrze, że bierzesz żelazo. Badałaś ferrytynę? Kiedyś czytałam, że w ciąży dziecko więcej od mamy żelaza wyciąga niż matka jest w stanie wchłonąć. Jeśli zabraknie żelaza obojgu, to dziecko może być niedotlenione, może się gorzej rozwijać, w ciągu pierwszego roku życia może mieć anemię, więcej chorować. Żelazo lepiej się wchłania w obecności witaminy C. Dodawaj do wszystkiego, co jesz, w szczególności mięsa pietruszkę, koperek, rzodkiewkę. Pij wodę z sokiem z cytryny. Znajomej żelazo w tabletkach nie pomogła na anemię, ale pomógł jej pyłek pszczeli. Takie kuleczki. Innym pomaga sok z buraków.
    To tak na wszelki wypadek Ci piszę smile W ciąży spadają wolne hormony, endo powinien wiedzieć, co z tym zrobić, ale jeśli to nie są normy dla kobiet w ciąży, to zapewne wszystko jest OK. Czyli szukaj pilnie endo, ale nie martw się za mocno smile Najprawdopodobniej wszystko jest OK.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.