Dodaj do ulubionych

Około tydzień do porodu a za wysokie TSH

29.12.18, 14:58
Kobitki, proszę o radę. Od 6 lat lecze się na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Obecnie jestem w końcówce ciąży, tuż przed terminem. Moja endokrynolog jest na urlopie i wraca dopiero 8 stycznia, nie mam się jak z nią skontaktować. Około 2 stycznia prawdopodobnie będę już w szpitalu przed porodem (chcą mnie położyć kilka dni przed porodem ze względu na inne komplikacje). Badania TSH i ft4 robię co 6 tygodni. Robiłam wczoraj i wyniki mnie zaskoczyły(zawsze były poniżej 2)).TSH 2,506, a ft4 1,20. Brałam całą ciążę naprzemiennie Letrox 75 i Letrox 100. Czy do porodu, ten tydzień powinnam zwiększyć dawkę -codziennie 100? Czy dziecku może się coś stać przez zwiększone TSH na samej końcówce ciąży? Czy lepiej zostawić tak jak jest, skoro poród tuż tuż?(nie wiem czy te parę dni inne dawkowanie cokolwiek pomoże). Proszę o radę i pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • flanelka.5 08.01.19, 23:28
    Jest ok. Dzidz ma juz swoja tarczyce, anadczynnisc w trakcie porodu jest bardziej niebezpieczna niz niedoczynnosc, z reszta 2,5 to jeszcze zadna niedoczynnosc, po porodzie bedziesz musiała szybko obnizyc dawke i tak wiec nie podnosilabym. To sie wszystko samo ladnie teraz reguluje. Organizm wie co robi. Lagodnego rozwiazania!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.