Dodaj do ulubionych

Tarczyca plus nadnercza plus zelazo

31.12.18, 16:26
Witam. Zdecydowalam sie zalozyc ten watek bo sama tak jak wiekszosc z was cierpie zpowodu niedoczynnosci tarczycy. Usunelam tarczyce -najwiekszy blad zyciowy -z powodu graves. Nie bede sie wdawac w szczegoly bo nie o tym chce pisac. Trzy miesisce po usunieciu scielo mnie z nog. Doslownie -nie moglam podniesc sie z lozkaDroga do powrotu byla dluga. Po pierwsze moje hormony zawsze byly ft4 za wysokie a ft3 za niskie. Brak jakiejkolwiek konwersji. Postanowilam sprobowac cytomelu. Najpierw dodolo mi skrzydel a pozniej wyladowalam znow wlozku. Cytomel odstawilam. Bylam pol przytomna. Zaden lekarz nie pomagal. Itp itd. Wkoncu trafilam na wspaniala grupe na Facebooku. Grupa pomocy thyroid and adrenal fatigue support group. Na poczatku tylko sie przygladalam. Pozniej z coraz wiekszym zafascynowaniem sledzilam wszystkie dodawane posty i odpiwiedzi ze strony administratora i interpretacji wynikow. Zaczelam ukladac to wszystko i laczyc puzzle. Po pierwsze - nauczylam sie ze zeby moc uzuwac cytomelu trzeba miec przede wszystkim optymalne poziomy zelaza (a nie tylko w normie )i iptymalne poziomy kortyzolu. Jesli te dwa pierwiastki nie beda optymalne to proby podania cytomelu moga skonczyc sie jeszcze wiekszymi symptomami hypo i oczywiscie palpiyacja serca.skad wiem czy mam optymalny kortyzol?robimy testy ze sliny 4 razy dziennie. Pozniej wyniki badania dodaje do grupy na fc i tam mi pomogli o intrerpretscje. Biore teraz adrenal cortex na moj dzienny niski kortyzol holy basil na podwyzszonu nocny. Wprowadzilam tez cytomel. Dlaczego to pisze?bo chce wam pomoc jesli bierzecie tylko t4 i czujecie sie jak kupa.
Edytor zaawansowany
  • laura.phys 31.12.18, 19:09
    O co chodzi z tym spamowaniem z grupa na Facebooku, opychanie jakiś suplement?
  • gabriela120 31.12.18, 19:39
    To nie jest zaden spam. To jest bezplatna grupa wsparcia ktora pomaga rozwiazywac problemy zdrowotne bo jak wiemy lekarze nie zawsze sa przydatni. Ta grupa wsparcia opiera sie na ksiazce Stop the thyroid madness i na doswiadczeniu autorki tej ksiazki ktora zbierala informacje przez 16 lat wsrod pacjentow chorych na hashimoto i zmeczenie nadnerczy. Sama dzieki tej grupie doinformaowlam sie i probuje tylko pomoc bo z tego cozdazylam zauwazyc to wiedza w polskojezycznych grupach nie jest na tak wysokim poziomie . Moge opisac tutaj co i jak ale wolalabym kierowac ludzi do tamtej grupy bo jest ode mnie duzo bardziej doswiadczona i robia to za darmo. To jest taka sama grupa wsparcia jak mamy polskojezyczna tylko ze tamta jest anglojezyczna i ma o 1000 procent wiecej informacji i wieksze doswiadczenie. Z gory uprzedzam ze jest to grupa ktora preferuje uzywanie t3 lub ndt i ta grupa nie jest zwolennikiem zazywania tylko i wylacznie t4. Sama zazywam t3 i moja endo nie ma pojecia jak ten hormon stosowac wiec dla mnie doswiadczenia tamtej grupy pomogly mi bardzo. To wszystko!nic nie sprzedaje i nie zamierzam . Pozdrawiam
  • gabriela120 31.12.18, 19:51
    Tu podaje jeden z linkow ktora czesto podaje ta grupa. Aha zapomnialam powiedziec ze jesli nie chcesz nie trzeba sie zapisywac do tej grupy mozna brac informacje z bloga napisanego przez autorke Janie ale moim zdaniem zawsze lepiej miec wsparcie w administratorch tej grupy ktorzy pomoga w interpretacji wynikow itp
    stopthethyroidmadness.com/t4-only-meds-dont-work/
  • gabriela120 31.12.18, 20:06
    www.facebook.com/groups/AdrenalFatigueandThyroidCare/?ref=share

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.