Dodaj do ulubionych

Wyniki badań, czy wszystko w porządku?

02.02.19, 14:28
Dzień dobry od 2 lat zmagam się z nadmiernym poceniem się. Jest to szczególnie uciążliwe byłem u dermatologa on nic nie wskóra. Dostałem skierowanie do endykronologa zrobiłem badanie krwi lecz teraz czekam na kolejną wizytę. Oprócz pocenia się mam obniżony nastrój, przy wysiłku twarz robi się czerwona, zimne spocone stopy (problem szczególnie w zimę gdy się spocę zaraz mi stopy marzną i się przeziębiam). Nie wystarcza zmiana skarpetek 3x i butów na suche w ciągu samej pracy.

Moje wyniki:
FT3 5.99 pmol/l
FT4 16.6 pmol/l
TSH 1.190 mlU/l

Przeliczyłem to na procenty za pomocą kalkulatora
FT4 46.00%
FT3 72.07%
i według mej interpretacji
Ad 2: taki stosunek hormonów (% FT3 > FT4) oznacza zazwyczaj konieczność zwiększenia dawki hormonów.

Jak to się ma w praktyce?
Edytor zaawansowany
  • laura.phys 03.02.19, 22:05
    Sprawdzilabym tezyczke u neurologa i wykonała usg tarczycy, bo po pojedynczym badaniu to trudno cos powiedzieć. Byłeś już u endo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.