Dodaj do ulubionych

Zbyt wysokie TSH... Niedoczynność?

21.03.19, 15:55
Odebrałam dzisiaj wyniki badań. Od rana czułam się dziwnie, ale żeby coś przeczuwać? Po godzinie spaceru dotarłam do osrodka i spięta ale dobrze nastawiona, bo ćwiczę, ruszam się, dietę jest perfekcyjna, suplementacja również. Dziwkujebslodkim głosem i wychodzę, żeby pierwszego dnia wiosny zamiast się cieszyć to zacząć płakać... Wszystko w normie, jednak:
Erytrocyty 5,21 norma 4-5.2
Hemoglobina 15,8 norma 11,5-15, 5
Hematokryt 46,3℅ norma 38-45
I...
TSH 3,444 norma 0.47 - 3 41...
Mam problem z nerkami, tj. Bezmocz, ale tarczyca wszę była w porządku. Mam 18 lat. Zalezy mi na sylwetce, bo bardzo ciężko o nią walczylam, a podobno za wysokie TSH to niedoczynność, czyli tycie?
Co o tym sądzicie? Co robić? Boje sie
Edytor zaawansowany
  • zaparty.muminek.19 21.03.19, 15:56
    Oczywiście TSH 3 CIA generacja
  • artur.k987 21.03.19, 16:29
    musisz isc do dobrego endokrynologa ja mialem to samo leczyli mnie na wszystko, . w przeciagu roku bylem 5 razy w roznych szpitalach .tarczyca daje rozne objawy a u ciebie widac po tsh ze cos juz jest nie tak .zrob wszystkie badania na tarczyce tsh ft3 ft4 przeciwciala anty-tpo i idz do endokrynologa .pozdrawiam
  • zaparty.muminek.19 21.03.19, 17:36
    Dziękuję!!!! A jak wygląda wizyta u niego? Badania? Wyleczyli Cię? Nie mogę pozwolić sobie na szpital
  • zaparty.muminek.19 21.03.19, 17:37
    I czy to prawda, że się tyje pomimo przestrzegania diety?
  • artur.k987 21.03.19, 18:15
    wizyta przebiega dosc spokojnie wypytuje o objawy jakie masz zrobi usg obejrzy wyniki ktore ci napisalem i wtedy podejmie decyzje o leczeniu .ja mialem spokoj jakis czas teraz chormony mi szaleja ale u ciebie wcale tak nie musi byc, ja akurat co do wagi trzymam stala nie tyje .Dobrze ustawione hormony i wcale nie musisz tyc ale to zalezy duzo od lekarza do jakiego trafisz znalezc dobrego endokrynologa to tak jak znalezc 100zl na drodze pozdrawiam
  • zaparty.muminek.19 21.03.19, 20:27
    Dziękuję, trochę mnie uspokoiłeś
  • djpa 21.03.19, 18:30
    Nie prawda. Ważę niemal tyle samo od 25 lat, choruję na tarczycę od 22 lat. Urodziłam 2 dzieci, wcale tego po mnie nie widać. Z diety - od wielu lat unikam cukru, syropu g-f.
    Niekoniecznie musisz mieć chorą tarczycę. Nie chciało Ci się pić przed pobraniem krwi?
  • artur.k987 21.03.19, 18:48
    djpa dobrze napisala na temat tycia ale co do tarczycy lepiej ja sprawdzic tym bardziej ze masz podwyzszone tsh lepiej wydac pare zlotych i to sprawdzic jak potem za pare lat bedziesz zalowac ze tego nie sprawdzilas pozdrawiam
  • zaparty.muminek.19 21.03.19, 20:29
    We wtorek będę u lekarza to od razu poproszę, nawet jeśli to nie tarczyca to coś ewidentnie jest nie tak, ale nie powinno. Dziękuję wszystkich, czuje sie lepiej, po odebraniu wyników byłam bardzo spanikowana
  • zaparty.muminek.19 21.03.19, 20:26
    Jedyne o czym myślałam to to ze to tylko pobieranie krwi a nie szubienica, ale wiesz mi się nie chce ogólnie pić, pije dużo, ale rzadko mam np sucho w ustach
  • staraczka25 24.03.19, 17:09
    Cześć zaparty.muminek.19 Niestety tak wysokie TSH oznacza niedoczynność i to jest tycie. Ale to nie tak całkiem ja akurat mam tarczycę i z 56 kg przytyłam 129kg. Choruję na tarczycę od 8 lat. Mam otyłość stopnia III ale np. mój starszy brat ma tarczycę zaczął ją leczyć prywatnie u endokrynologa dostosował mu leki miał ruch przeszedł na dietę i bardzo szybko schudł, ale niestety skóra została i zwisa mu do dnia dzisiejszego. Nie wiem czy będzie coś z tym robił. Ale u Ciebie jak będą leczyć porządnie tarczycę wcale nie musi spowodować, że przytyjesz zbyt dużo kg przez chorobę. Jedynie co to musisz trafić na endokrynologa z powołania, bo konowałów jest dużo i łatwo trafić na takiego w tych czasach. Mnie zniszczyła właśnie lekarka w Opolu mimo, że tyłam cały czas miałam tą samą dawkę leków i leki stały się dla mnie za słabe i nie pomagały mi. W końcu w moim mieście rodzinnym zaczął z NFZ-u przyjmować endokrynolog i się przeniosłam do niej. Ona mi zwiększyła dawkę leków ale moja tarczyca non stop skacze przy tym mam hirsutyzm, problem z zajściem w ciążę nie dobór witaminę d3 za wysoką prolaktynę co skutkuję nieregularnymi miesiączkami najprawdopodobniej bezowulacyjnymi cyklami oraz problem ze schudnięciem. Napisałam ci to wszystko abyś przeczytała i naprawdę wzięła sobie to do siebie i gdy będziesz szukać endokrynologa to naprawdę musi być dobry jeśli boisz się o swoją wagę. Tym bardziej, że ciężko pracowałaś nad tym abyś teraz wyglądała tak jak wyglądasz. A nadwaga strasznie zmienia człowieka.
  • caroline2019 27.03.19, 03:25
    Osoby potrzebujące pożyczki, masz problemy z pomyślnym rozwojem firmy, potrzebujesz pieniędzy na prowadzenie firmy, potrzebujesz kredytu na rozwój, kontynuowanie działalności, zarabianie na życie, zadowolenie firmy. rodzina, a następnie informuję, że masz rozwiązanie. Caroline Moal jest liderem partii, która w walce z ubóstwem na świecie oddaje do dyspozycji kapitał, oferując pożyczki o oprocentowaniu 3%. Możesz skontaktować się z nią pod adresem: Caroline.moal @ hotmail.fr
  • madami 28.03.19, 23:12
    Nie jesteś na diecie redukcyjnej? Głodujesz?
  • staraczka25 29.03.19, 10:13
    Jem tak jak mi radziła endokrynolog i mimo, że jem zdrowe rzeczy moja waga nie spada w dół tylko idzie do góry. Nie nie głoduje.
  • zaparty.muminek.19 21.04.19, 03:14
    Nie, jem naprawde perfekcyjnie zdrowo... Od tych badan poczytałam o tym, zaczęłam jest jeszcze więcej jodu, chociaż i tak jadłam go dużo, ale dodatkowo zrezygnowałam z kochanych brokułów i kapusty kiszonej... I w 3 tygodnie TSH mam perfecto^^ dieta jak zawsze czyni cuda
  • staraczka25 21.04.19, 21:27
    Nie przy każdej tarczycy można zażywać jod. Np. przy niedoczynności Hashimoto jodu trzeba unikać wielkimi łukami. Ja nawet kwas foliowy biorę bez jodu, ale z dodatkiem witaminy D3 i witaminy B12 nawet ograniczam do minimalności solenia potraw, ale staram się całkiem odrzucić sól z potraw ponieważ w soli znajduję się też jod. A i tak na marginesie każdy organizm jest inny i nie każdemu dieta sprawi cud aby wyniki badań były perfekcyjne. Zależy też na jakie inne choroby chorują ludzie, bo ja nie mam tylko jednej choroby. Ja mam tego mnóstwo i do każdej choroby odpowiednie leki i dietę jest trudno do pasować, ponieważ na jedno może mi pomóc, a na drugie zaszkodzić. I nie każdy może też uprawiać sport, bo choroby na to nie pozwalają u nie których osób chorych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.