Dodaj do ulubionych

Wybuchy gorąca, lęk, niepokój po zwiększeniu dawki

04.06.19, 13:50
Witam. Od marca leczę niedoczynnosc tarczycy (hashimoto). Chorobę rozpoznałem przez przypadek. W październiku tamtego roku ugryzł mnie kleszcz i pojawił się rumień. Po kilku tygodniach postanowiłem zrobić badania na obecność boleriozy a przy okazji zbadać poziom TSH. Nie wykryto boleriozy ale TSH wynosiło 5.84. Z racji ze do lekarza u mnie dostać się ciężko, wiec do endokrynologa dostałem się dopiero w marcu. Wtedy wynik TSH wynosił 6.14. Przed pojęciem leczenia występowały u mnie objawy depresyjne, byłem ospały i nic mi się nie chciało. Na wizycie endokrynolog wykonał badanie USG i stwierdził zapalenie tarczycy Hashimoto. Zalecił brać Letrox 62,5. Przez miesiąc brania letroxu była duża poprawa. Po miesiącu zaczęły się dziwne obajwy. Miałem uczucie kłucia w klatce piersiowej, lecz były to raczej chwilowe epizody. Na wizycie u endokrynologa 30.05 zrobiłem badania i TSH wynosiło 3.69 norma (027-4,20) ft3 5,78 norma 3.10-6.80 ft4 19,36 norma 12-22. Lekarz zwiększył dawkę letroxu do 75 naprzemiennie 100. Wczoraj wziąłem dawkę 100. Cały dzień miałem odczucie gorąca oraz ciężki do opisania niepokój (lęki). W nocy obudziłem się z silnym lękiem, miałem uczucie ze mam gorączkę i byłem cały zlany potem. Moje pytanie, czy podana sytuacja świadczy o zbyt dużej dawce Letroxu czy może to epizod nerwicy. Dodam ze dalej silnie odczuwam niepokój lecz jest on mniejszy niż w nocy. Mam silne pragnienie picia wody i ciagle bardzo się pocę. Co mam zrobić? Czy zmniejszyć dawkę do wcześniejszej tj. 62,5 czy może dalej suplementowac Letrox zgodnie z zaleceniami? Może powinienem rozpocząć np. bieganie żeby pozbyć się niepokoju i leku?
Edytor zaawansowany
  • mlody910 04.06.19, 14:25
    Dodam jeszcze ze mam ze mam skurcze mięśni nóg lecz poziom magnezu mam w normie. Wynik 2,40 a norma 1.68-2.50. Inne badania wit. b12- 418, wapń 9.6 norma 8.4-10.20.
  • laura.phys 04.06.19, 20:08
    Oznaczenie magnezu standardowe z krwi nie ma sensu, skoro masz kurcze w nogach i napady niepokoju to idź do neurologa na badanie w kierunku tezyczki, możesz tez oznaczyc poziom magnezu w erytrocytach, ponoć oddaje status mg w organizmie.

Ft 4 miałeś stosunkowo wysokie na poprzedniej dawce i podniesienie teraz na 75/100 może dawać takie objawy, bo to dla organizmu spory skok dawki. Jeslicos cię niepokoji to zadzwoń do lekarza.

Spytam jeszcze czy te badania robiłeś rano przed wzięciem hormonu?
  • mlody910 04.06.19, 21:43
    Tak badanie wykonywałem rano przed zażyciem letroxu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.