Dodaj do ulubionych

Jakie badania na celiakię?

05.10.19, 11:06
Oprócz podwyższonych przeciwciał tarczycowych mam nawracającą anemię. W poszukiwaniu jej przyczyn powstał pomysł, by zbadać się w kierunku celiakii / nietolerancji glutenu. Do jakiego lekarza się udać? Jakie badania zrobić? Z tego, co czytałam, badania genetyczne nie są całkiem miarodajne, bo można być nosicielem odpowiedniego genu, a nie mieć celiakii (w drugą stronę już łatwiej - jeśli genu nie ma, celiakię można skreślić). Od czego zaczynaliście przy diagnozowaniu?
Edytor zaawansowany
  • laura.phys 05.10.19, 17:00
    W hashimoto nie jadam glutenu oraz kazeiny. Na szczęście nie mam celiakii, ale mam zniszczony nabłonek jelita cienkiego- bo to przyczyna autoimmunologicznych chorób, dlatego nie jadam glutenu i jadam tylko produkty naturalnie bezglutenowe. Białka glutenu przypominają budowa tarczycowe i stad atak auto na tarczyce- tak piszą.
    Kazeina natomiast jest u mnie zupełnie nietolerowana i ruinuje gospodarkę insulina.

Dieta daje duża poprawę samopoczucia!

Można wykonać pakiet nietolerancji pokarmowych w klasie igg. W zależności od ilości produktów cena id ok 50 do nawet 1000 Ja od tego zaczynałam.

W kierunku celiakii można genetyczne hla-8
    Przeciw transglutaminazie i gliadynie. Trzeba w dobrym Labie, najlepiej przy poradni celiakii Więcej znajdziesz na forum celiakia.

Można tez zrobić tzw protokół autoimmunologiczny długotrwały ale chwalony przez wyróżnionych przez życie
    Autoimmunologia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka