Dodaj do ulubionych

Pomóżcie, proszę

04.01.20, 03:11
Mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Otóż, chce zbadać tarczyce, gdyż źle się czuje. Opiszę zaraz swoje dolegliwości. Najpierw jednak mega ważna sprawa - czy jest możliwe, iż mogę mieć dobre wyniki, a mimo to być chora i w związku z tym powinnam brać leki? I czy znajdzie się lekarz, który weźmie to pod uwage? Wiele objawów wskazuje, iż może to być problem z tarczyca. Oto one:
-przewlekłe zmęczenie. Spie, śpię, a mimo to ciągle czuje się niewyspana
-ból mięśni i stawów
-depresja, która lecze za pomocą antydepresantow
-wypadła mi cala zewnętrzna część brwi
-wypadają mi włosy, są również "sianowate"
-problem z wagą, bardzo dużo przytylam
-problem z pamięcią oraz ciągle rozkojarzenie
-częste bóle głowy

Tych objawów jest naprawdę sporo, a coś musi być przecież przyczyna tego złego samopoczucia. Boję się tylko, iż lekarz mnie zbedzie, jeśli moje wyniki będą "prawidłowe". Prosilabym również, abyście mogły doradzić mi, jakie badania powinnam zrobić. Z pewnością będzie to ft3, ft4, anty-tpo, anty-tg, 25ohd, wit.b12. Jeśli chodzi o poziom żelaza to na jakie badanie się zdecydować? Kiedyś robiłam poziom żelaza i wyszło mi nieco za wysokie, co - paradoksalnie może oznaczać niedokrwistość...

Jeszcze jedna kwestia - czy można np. przechodzić z nadczynność niedoczynności w niedoczynność i czy takie schorzenie ma nazwę?

Bardzo proszę o pomoc i z góry Wam dziękuję.
Obserwuj wątek
    • laura.phys Re: Pomóżcie, proszę 04.01.20, 08:41
      Zrób ferrytyne, tak można mieć chora tarczyce i wyniki w normie.
      Zaczęłabym jednak od krzywej insulinowej i glukozowej, obie z tego samego badania 75g glukozy, 3 badania co godzinę
      Oraz tych badań które wymieniłaś.
      Umówiłaby się z endokrynologiem niezależnie od tego czy tarczycowe wyjdą w normie czy nie.
      Skoro masz problem z waga to gospodarka glukozowa tez mogła ci siąść, stad ważne żeby oznaczyc Krzywe.
      Poczytaj o objawach tezyczki/ forum tezyczka utajona/ i zobacz ile z tych objawów znajdujesz u siebie.
      • loginka234 Re: Pomóżcie, proszę 04.01.20, 10:27
        Robiłam krzywą glukoza oraz insulinowa już, obydwa badania wyszły w normie. O tezyczce słyszałam, ale badań w tym kierunku nie wykonywalam.
        Co do samej tarczycy - jak to jest, że można mieć wyniki ok, a mimo to być chorym? I który z endokrynologow podszedlby do sprawy poważnie? Jestem ze Śląska.
        Myślałam również o sprawdzeniu, czy to czasem nie celiakia oraz nietolerancja laktozy, gdyż mam objawy skórne, występujące w postaci swedzenia oraz wysypki.
        • loginka234 Re: Pomóżcie, proszę 04.01.20, 10:34
          Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, bardzo ważna. Otóż zmagam się z potami nocnymi. Bywa tak, iż w ciągu nocy muszę się cała przebierać, gdyż całe ubranie oraz posciel są mokre. Nie wiem, skąd ten objaw. Ponoć może tak być przy przyjmowaniu antydepresantow, ale poty wystąpiły kilka lat od rozpoczęcia leczenia (choć też już trwają długo, również kilka lat).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka