Dodaj do ulubionych

Budowa ogrodzenia w zimę -pytanie do fachowców

02.01.13, 23:13
Szanowni,
W miesiącu listopadzie zdecydowałem się na budowę ogrodzenia z materiałów firmy Joniec (ogrodzenie betonowe). Budowa wymagała postawienie nowej podmurówki (ok. 70 cm w dół wraz ze zbrojeniem). Ze względu na opóźnienie i opieszałośc ekipy budowlanej elementy ogrodzenie były stawiane w II dekadzie grudnia ( a więc w okresie dużych mrozów, ok.7-8 stopni celsjusza w dzień. Na moje wątpliwości panowie z ekipy odpowiadali, że wiedzą co robią oraz, że beton jest wzmocniony poprzez plastyfikatory i jest specjalnie przygotowany do takiej temperatury. Płot został postawiony wygląda tak jak powinien- niestety kiedy go ruszam, niektóre słupki się ruszają(nie tak drastyznie,jednak ruch jest odczuwalny), tak jakby całe ogrodzenie chodziło. Oczywiście nie rozliczyłem się z tego powodu z ekipą budowlaną. Moje pytanie brzmi co trzeba zrobić dalej ? Chciałbym w sposób uczciwy rozliczyć się z ekipą ale z drugiej strony boje się nadejścia odwilży. Jakie istnieje w tej kwestii ryzyko ? co trzeba zrobić – rozebrać słupki i postawić je odnowa? Z góry dziekuje za odpowiedź i dziekuje też za dobre rady post factum. Niestety teraz wiem, że podjąlem zlą decyzję, uparłem się aby zrealizowac cel jaki sobie postawilem na 2012, bylo minelo> prosze Was o wsparcie. wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Obserwuj wątek
    • euromontaz Re: Budowa ogrodzenia w zimę -pytanie do fachowcó 12.01.13, 17:31
      Słupki nie powinny się ruszać. Ruszają się tylko i wyłącznie z jednego powodu: uzbrojenie pionowe, to które znajduje się w słupku jest luźne w fundamencie, w słupku lub w obu elementach. Przy odpowiedniej chemii betonowanie przy temperaturze -5, -7 stopni nie musi skutkować problemami, ale oczywiście zanim zacznie się testować słupki na okoliczność ich ewentualnego ruszania trzeba dłużej poczekać, optymalnie ok 30dni. Po tym czasie, jeśli słupków się nie "testuje" powinno być ok. Jeśli nie to mogą być 2 powody: kiepskie kruszywo (odpowiednio ziarnisty żwir - nie piach) lub nieodpowiedni do temperatury beton. Jeśli jest Pan pewien, że nie "testował" za szybko słupków to jest metoda naprawienia tego nie dużym wysiłkiem bez rozbiórki ogrodzenia. Szczegóły jakby co na priv smile
      ogrodzenia, bramy, automatyka do bram, szlabany
      euromontaz@euromontaz.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka