Dodaj do ulubionych

Fajerwerki na wesele , czy potrzebne zezwolenie ?

26.02.15, 15:46
Fajerwerki na wesele , czy potrzebne zezwolenie ?
Według przesądu miesiącami, w których odbywa się najwięcej wesel, są te które posiada w swojej nazwie literkę „R” – co jak wiadomo zapewnia szczęście młodej parze.
„Rodzina jest dla człowieka korzeniami, przyjaciele łodygą, a miłość kwiatem”

Tekst linka
Każde wesele ma być wyjątkowe, więc narzeczeni poświęcają wiele czasu na wybór odpowiedniej atrakcji. Jedną z atrakcji będzie na pewno pokaz fajerwerków, ale jak go zorganizować? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej występujące pytania.

Czy potrzebne jest pozwolenie?
Nie potrzebujemy pozwolenia, jeżeli pokaz wykonywany jest z ogólnie dostępnych fajerwerków, które można kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych i strzelamy je na własny użytek.
Jeżeli chcemy, żeby pokaz był strzelany z fajerwerków profesjonalnych musimy zatrudnić firmę, która posiada wymagane pozwolenia i przygotuje odpowiednią dokumentację. Wiele firm reklamuje się w Internecie więc przy zamawianiu pokazu poprośmy firmę o pokazanie pozwolenia wojewody lub koncesji.

Czy potrzeba zgody właściciela terenu?

Tak, zawsze uzgadniamy (na piśmie lub ustnie) z właścicielem terenu w którym miejscu i o której godzinie będzie odbywał się pokaz.

Jaka powinna być odległość od publiczności?

Odległość tą odnajdziemy na instrukcji wyrobów pirotechnicznych przeznaczonych do sprzedaży detalicznej, zgodnie z klasą normy europejskiej. My jednak zalecamy odległość od publiczności nie mniejszą niż 25 m, a jeżeli wieje wiatr, to nawet większą.
Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy planowaniu pokazu ?

Postawmy samochody nie bliżej niż 25 m, żeby wypalone opadające papierki nie ubrudziły karoserii. Poza tym upewnijmy się, że w zasięgu ognia nie znajdą się łatwopalne przedmioty. Pamiętajmy, że od godziny 22.00 obowiązuje cisza nocna i strzelając po tej godzinie narażamy się na mandat.


Jakie fajerwerki wybrać?

Spektakularne, odpowiednie do nastroju chwili
Zanim zdecydujemy się za zakup przejdźmy do poszczególnych produktów:

Zestaw do samodzielnego odpalania dla fanów pirotechniki

- Bateria zaprojektowana jako pokaz i odpalana tylko raz. www.youtube.com/watch?v=va6BZ9H1dBE

- Kilka baterii – można poprosić sprzedawcę o wskazanie kolejności odpalenia lub odpalić zestaw połączony jednym lontem. Ładny, efektowny pokaz do samodzielnego odpalania może mieć do 300 strzałów i może trwać nawet do trzech minut. Koszt jednej baterii w tym pokazie waha się w granicach 150 – 600 zł. Oczywiście można kupić tańszy zestaw, ale przecież zależy nam na niepowtarzalności i pięknym efekcie.
www.youtube.com/watch?v=G8oDPdcM0FY

Pokaz profesjonalny

Firma profesjonalna może zaproponować większy wybór efektów i odpowiedni scenariusz, który Was zadowoli. Cena pokazu profesjonalnego może zaczynać się od 900 zł za minutę pokazu. Najczęściej pokazy profesjonalne na weselach trwają od 3 – 6 minut. W zależności od odległości dojazd do miejsca pokazu jest płatny lub w ramach promocji – bezpłatny. W zależności od budżetu możesz wynegocjować satysfakcjonujące warunki.
Edytor zaawansowany
 • cinderell 01.01.16, 18:46
  Wszystko o wiankach ślubnych : mfotografia.pl/wianek-z-kwiatow-zamiast-welonu/
 • basiakowal87 01.03.17, 11:37
  No właśnie, ciekawy temat. Czy taka ew. zgoda jest również konieczna kiedy się wykorzystuje profesjonalne fajerwerki? Ktoś może wie, jak to działa?
 • 8711don 01.05.17, 12:06
  Na pewno kiedy w grę wchodzą profesjonalne fajerwerki, jakieś całe systemy, to warto sprawdzić, jak to wygląda, aby było zgodnie z prawem i bezpiecznie przede wszystkim.
 • eve_ja 24.08.17, 12:40
  Nam nie pozwolili, bo karczma kryta strzechą.
 • magda92kubik 08.06.18, 23:52
  Najlepiej wybrać profesjonalną firmę, która wszystko za Ciebie załatwi. Pokazy wcale nie są takie drogie. Zawsze można negocjować cenę wink Ja tak zrobiłam ze sklepem w Poznaniu. Poszłam z obecnym już mężem porozmawiać jak to wygląda i pracownik wytłumaczył nam, że mamy się niczym nei przejmować bo oni wszystko zorganizują. Nie zawiodłam się i szczerze mogę polecić www.fajerwerki-obornicka.pl.
 • dementor99 07.08.18, 13:08
  Jedni mówią, że nie trzeba inni, że trzeba. Sam zdecydowałem się na profesjonalną firmę organizującą pokazy pirotechniczne i miałem problem zezwoleń itp z głowy.
  Dla zainteresowanych wrzucam do nich kontakt - www.firefactory.pl
  Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka