Dodaj do ulubionych

Nergal nie obraził uczuć religijnych

19.08.11, 16:38
Nergal

I prawidłowo. Nie ma tu nawet co dyskutować, wątek tylko dla wiadomości.
Edytor zaawansowany
  • zigissmundus_zigissmundus 19.08.11, 16:59
    A co za różnica obraził, czy nie obraził?
  • oby.watel 19.08.11, 17:04
    Nie ma żadnej. W obu wypadkach koszta i tak pokrywa podatnik.

--
    Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
  • grzespelc 19.08.11, 22:20
  • gaika 30.08.11, 11:48
    oby.watel napisał:

> Nie ma żadnej. W obu wypadkach koszta i tak pokrywa podatnik.

smile)))))))
  • oby.watel 19.08.11, 17:02
    Radni PiS nie chcą w Płocku koncertu zespołu R.U.T.A. Sprzeciwiają się finansowaniu z budżetu miasta "przedsięwzięć kulturalnych mających na celu wyśmiewanie, oczernianie wartości chrześcijańskich, wiary i księży". - Przesłuchanie tej płyty było dla mnie ciężkim przeżyciem. Nie chcę, by z publicznych pieniędzy promowane było coś, co godzi w uniwersalne wartości stanowiące o tożsamości naszego społeczeństwa - powiedziała "Gazecie Wyborczej" radna PiS Wioletta Kulpa.

"Ksiyndza z kazalnicy zrucić. Księże, księże cóż to za kazanie. Jak zobaczysz ładne dziewczę, ciągle patrzysz na nie." - to fragment jednego z tekstów piosenki z płyty "Gore. Pieśni buntu i niedoli z XVI - XIX wieku". Autorem tekstu jest Kazimierz Wojtysiak, urodzony 1886 roku. Słowa zostały zapisane w maju 1959 roku w Chełmcach pod Kaliszem i wydrukowane w tomie "Pieśni Kaliskie" Jarosława Lisakowskiego.

Któś, kto chce zrucać prawowitego władcę Polski powinien gnić w kazamatach, albo cierpieć bez wody i jadła zakuty w dyby na rynku ku przestrodze. To wręcz obowiązek patriotyczny donieść do prokuratury, że niejaki Kazimierz Wojtysiak obraża uczucia religijne. Niech go ekshumują i sprawdzą czy działał sam, czy wspólnie i w porozumieniu z innymi szatanami.

--
    Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
  • diabollo 30.08.11, 20:28
    Nergal w TVP? To promowanie satanizmu!

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy protestuje przeciwko udziałowi Nergala, lidera blackmetalowego zespołu Behemoth, w nowym show muzycznym TVP.
    "Udział Adama "Nergala" Darskiego - zdeklarowanego satanisty i wroga chrześcijańskich wartości - w programie T%e Voice of Poland, który będzie miał emisję w TVP2 jesienią tego roku, stoi w sprzeczności z Misją Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego" - napisali szefowie stowarzyszenia w oficjalnym liście protestacyjnym.

Stowarzyszenie przypomina, że zgodnie z uchwałą Zarządu TVP z 1994 r. pt. Misja Telewizji Publicznej jako nadawcy publicznego, telewizja ma się odwoływać do wartości chrześcijańskich i narodowych.

"Zgoda na udział w programie Adama Darskiego jest równoznaczna ze zgodą na promowanie satanizmu w naszym kraju, jawnym przyzwoleniem władz na profanowanie symboliki chrześcijańskiej" - czytamy dalej. - "Jest pokazaniem, że nie ma żadnych barier dla jednostek dopuszczających się tych profanacji, a zapis o Misji Telewizji Polskiej jako nadawcy publicznego jest tylko martwym zapisem prawa i jest jednocześnie sygnałem, że w naszym kraju nie trzeba prawa respektować i przestrzegać".

Nergal o udziale w The Voice of Poland

Adam Darski będzie jednym z jurorów w programie The Voice of Poland. Behemoth jest pierwszym w historii polskiej muzyki zespołem lub wykonawcą, którego płyta znalazła się na liście stu najlepiej sprzedających się płyt w USA pisma Billboard (w 2009 r. płyta "Evangelion" zajęła na tej liście 56. miejsce).

wyborcza.pl/1,75248,10197022,Nergal_w_TVP__To_promowanie_satanizmu_.html
    --
    Podziemne Państwo Kobiet

www.youtube.com/watch?v=vC6o_xwOT_0&feature=related
  • diabollo 30.08.11, 20:38
    TVP generalnie nie oglądam (czasem zdarza mi się wpaść na TVPInfo), ale obejrzę ten cały szoł "Spiew na Lodzie".
    Ze względów sentymentalno-rodzinnych (z których to źródeł doszły do mnie opowieści o szczegółach nagrania programu, no i wiele ciepłych opini na temat pana Nergala i pani Kayah.)

Kurwa, rodziny się nie wybiera... - skończę jako widz... "The Voice of Poland".

Kłaniam się nisko.
    --
    Podziemne Państwo Kobiet

www.youtube.com/watch?v=vC6o_xwOT_0&feature=related
  • oby.watel 30.08.11, 20:40
    Telewizja jest publiczna, więc nie wolno, bo jest publiczna. Forum jest prywatne i też nie wolno, bo jest prywatne. Więc w czym k...wa problem? Nie po to nasi dziadowie przelewali krew na frontach, nie po to nasi ojcowie gnili w więzieniach za działalność anty-, żeby teraz wszystko było wolno. Jeśli mam władzę i mogę zabronić, to dlaczego miałbym pozwolić? A?

--
    Na wszelki wypadek spieszmy się czytać posty, bo nie wiadomo co się stanie...
  • oby.watel 16.09.11, 00:32
    Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo ws. znieważenia uczuć religijnych przez publiczne prezentowanie krzyża oklejonego puszkami po piwie marki Lech podczas ubiegłorocznych manifestacji pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Według rzeczniczki warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Lewandowskiej Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ oparła się w swej decyzji z 30 sierpnia na opinii biegłego religioznawcy. Stwierdził on, że demonstracja z wykorzystaniem inkryminowanego krzyża w kontekście społeczno-politycznym nie jest przestępstwem obrazy uczuć religijnych. Dodała, że zdaniem biegłego takim czynem byłoby natomiast wniesienie krzyża z puszek lub z misiem do kościoła. Obrazą uczuć jest zaś obnażanie się przy krzyżu i oddawanie moczu, bo stanowi to "dalej idące naruszenie obyczaju oraz czci krzyża".

Decyzja o umorzeniu jest nieprawomocna. Mogą się od niej odwołać osoby uznane przez prokuraturę za pokrzywdzone, które zeznały, że zostały obrażone w swych uczuciach religijnych. Według mediów jest ich ok. 50.

--
    Na wszelki wypadek spieszmy się czytać posty, bo nie wiadomo co się stanie...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka