Dodaj do ulubionych

Hierarchowie wiedzieli o zbrodniach.

15.03.13, 08:13
Argentyńscy hierarchowie wiedzieli o zbrodniach junty, ale wielu z nich odmawiało rodzinom ofiar pomocy, traktując działania wojskowych jako krucjatę przeciw komunizmowi i obronę cywilizacji chrześcijańskiej

15 maja 1976 r., gdy terror wojskowych szalał, biskupi wydali oświadczenie: "Dzieją się rzeczy, które są gorsze niż błąd, są grzechem. To zabójstwa i porwania, niezależnie od tego, która strona się ich dopuszcza (...) Trzeba przypomnieć, że łatwo zbłądzić, oczekując z dobrą wolą, by organy bezpieczeństwa państwa postępowały z chemiczną czystością, jakby to był czas pokoju, podczas gdy przecież krew leje się codziennie (...). Trzeba zaakceptować drastyczne cięcia, jakich wymaga sytuacja, wyrzec się pewnej porcji wolności dla dobra wspólnego. Byłoby zbłądzeniem wprowadzać marksistowskie rozwiązania pod przykrywką rzekomych zasad ewangelicznych".

W 1979 r. bp Justo Laguna odmówił Matkom z Placu Majowego, czyli matkom zaginionych, przekazania listy ofiar papieżowi Janowi Pawłowi II na konferencji biskupów latynoskich w Puebli i Meksyku. Hierarchę wyręczył Adolfo Perez Esquivel, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1980 r. Musiał przełamać opór biskupów argentyńskich i nuncjusza papieskiego Pio Laghiego, którzy robili wszystko, by uniemożliwić mu audiencję u papieża.

Esquivel wręczył Janowi Pawłowi II listę 84 porwanych dzieci. - Gdy powiedziałem, że już wcześniej przesłałem mu ją przez nuncjaturę w Buenos Aires, Ojciec Święty odrzekł zaskoczony, że nigdy nie dotarła do jego rąk - opowiadał Perez Esquivel.

- To było tragiczne. Dyskutowaliśmy cały dzień: przyjąć te kobiety czy nie - wyznał po latach bp Miguel Hesayne. - Zastanawiałem się, co powie Jezus Chrystus na to, że nie chcieliśmy słuchać wołania matek - wspominał skruszony po latach bp Justo Laguna.

W 1979 r. Octavio Derisi, biskup La Platy, twierdził: - Argentyna jest jednym z krajów, gdzie panuje największy spokój i gdzie najściślej przestrzega się praw człowieka. Nie widzę, by ktoś tu kogoś więził, zabijał czy deptał czyjeś prawa.

wyborcza.pl/1,75248,13564362,Hierarchowie_wiedzieli_o_zbrodniach__Argentynski_Kosciol.html
Zapamiętajcie sobie bardzo dobrze, czcigodnie lewaczki, lewacy, neobolszewicy, socjalistki i socjaliści, czcigodne lesby i pedały, czciogdne kobiety w niechcianych ciążach, czyli niesotsujące antykoncepcji, i czcigodne kobiety i mężczyźni stosujący antykoncepcję, czcigodne niesakramentalne ruchaczki i ruchacze...

Zapamiętajcie sobie bardzo dobrze: w prowadzonej przecw Wam krucjacie, Katolicki Zabobon i Religia Miłości nie cofną się przed żadnym kłamstwem, barbarzyństwem z ludobójstwem i eksterminacją wącznie.
Tu nigdy nie było miejsca na żarty.

Kłaniam się nisko.
--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
 • gaika 15.03.13, 20:22
  diabollo napisał:

  > Tu nigdy nie było miejsca na żarty.

  No i dlatego wkracza prokuratura.


  No i wybrali ch... [w oryginalnym wpisie cały wyraz - przyp. red.], który donosił wojskowym na lewicujących księży - napisała Ewa Wójciak, szefowa Teatru Ósmego Dnia na swoim profilu na Facebooku krótko po tym, jak ogłoszono, że nowym papieżem został Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio. Za te słowa jej konto na Facebooku zostało w piątek usunięte. A poseł Solidarnej Polski powiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przez Ewę Wójciak przestępstwa znieważenia głowy Państwa Watykańskiego.


  poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13568595,_Ch_______szefowa_Teatru_Osmego_Dnia_o_papiezu__Facebook.html#BoxSlotII3img
 • diabollo 15.03.13, 20:35
  Z tą prokuraturą to rzeczywiście nie żarty.

  Pamiętacie słynny proces i wyrok karny dla pana Urbana za felieton o gasnącym Breżniewie Watykanu, o panu Wojtyle? (Żadnego chuja tam nie było.)

  Nawet dyspozycyjny "wymiar sprawiedliwości" wtedy nie odważył się na absurd "obrazy uczyć religijnych", więc ukręcił jeszcze bardziej absurdalny zarzut... o obrazę głowy obcego państwa i wyrok zapadł.

  Pani Wójcik niech rozciera pośladki, bo czekają ją długie godziny na ławie oskarżonych, a może nawet i zostanie "przestępczynią" z prawomocnego wyroku.

  Kłaniam się nisko.
  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • gaika 15.03.13, 20:47
  diabollo napisał:

  > Pani Wójcik niech rozciera pośladki, bo czekają ją długie godziny na ławie oska
  > rżonych, a może nawet i zostanie "przestępczynią" z prawomocnego wyroku.

  A jeszcze do tego nagana od prezydenta i szlaban na FB. Podobno nie można karać po wielokroć za tę samą zbrodnię, to nieetyczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka