Dodaj do ulubionych

Kongres Kobiet - chyba wtopa

11.09.17, 16:42
Nie śledziłem kto, co na Kongresie Kobiet. Ale moje soszjal media pokazały mi poniższe:
"Podczas tegorocznej manify krzyczałyśmy razem "feminizm socjalny, a nie liberalny". Myślę, że nie ma ważniejszego określenia konstytuujacego mój feminizm. Dlatego nie ma mnie na IX Kongres Kobiet Poznań 2017, mimo że mieszkam w Poznaniu.
Nie ma i nie będzie mojej zgody na przemilczenie łamania praw człowieka w Palestynie. A tym właśnie jest zaproszenie dla ambasadorki Izraela, by rozmawiać o równości (!). Może napiszę to wprost: rozmowa o równości z przedstawicielką rządu, który prowadzi politykę apartheidu, która pozbawia Palestynki prawa do sprawiedliwego procesu i której wojska dopuściły się czynów noszących znamiona zbrodni wojennych. Technologie informatyczne, które promuje Kongres Kobiet wykorzystywane są przez izraelską armię na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych. W ten sposób Kongres Kobiet legitymizuje politykę rządu Izraela, który od 70 lat prześladuje ludność palestyńską.

Ale nie tylko to: promowanie "medycyny" alternatywnej, niebezpiecznych ruchów antyszczepionkowych i szarlatanów pokroju Jerzego Zięby udowadnia, że Kongres Kobiet jest odklejonym od rzeczywistości spotkaniem kobiet z elit intelektualnych i finansowych, które nie zauważając problemów pracownic, problemu niskich płac w sfeminizowanych zawodach pamiętają o zaproszeniu znajomych biznesmenów- chociażby zajmowali się żerowaniem na ludzkiej krzywdzie i cierpieniu, jak "specjaliści medycyny alternatywnej".

Co jeszcze bardziej oburzające, gdyby nie Karolina Lemur Niedźwiecka nikt nie zauważyłby i nie zareagował na heheszki z systemowej homofobii, która dotyka każdej osoby LGBT+ w tym smutnym kraju. Bardzo Ci za to, Lemurze, dziękuję - za obecność tam, za walkę, za to, że te słowa zostały przez Ciebie wypowiedziane.

I mam dość.
Mam dość tego, że na feministycznym wydarzeniu w 2017 roku w Polsce nie ma panelu na temat praw reprodukcyinych kobiet i aborcji. Nie ma miejsca dla pracownic żłobków, sprzątaczek, kasjerek, zdobniarek z huty szkła.Nie pojmuje się tak podstawowej rzeczy jak empatia i solidarność walk. Wartościowe panele i zaproszone gościnie są zupełnie przysłonięte przez neoliberalną propagandę i antynaukowość. Nie ma tam i nie wiem czy kiedykolwiek będzie tam dla mnie miejsce.
#kongreskobietprzedsiębiorczych"
www.facebook.com/florentyna.g/posts/1899713930355048
W uzupełnieniu:
palestyna24.pl/list-otwarty-w-sprawie-wspolpracy-kongresu-kobiet-z-izraelska-ambasada/

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22349193,kompromitacja-ale-zenada-uczestniczki-kongresu-kobiet-oburzone.html

Pewnie to jest tak, że za możliwość promocji trzeba zapłacić a Kongres aby się odbyć potrzebował pieniędzy więc któraś z organizatorek nie zprawdziła kim jest ów pan.
Reszta to gruba kompromitacja.
Nie ma obowiązku zgadzać się z reprezentantkami środowisk pracowniczych w tym tych silnie sfeminizowanych ale ich nieobecność brak możliwości wypowiedzi, to już porażka.
No i jeszcze jedno, taka fotka z KK:
https://pbs.twimg.com/media/DJX0dKEX0AIIKCX.jpg:small

Gdyby wystąpiły tam wykluczone kobiety, być może buźki tych panów nie byłyby tak zadowolone
--
"Sądzę, że nic nie umie zachować się bardziej nierozumnie od rozumu."
S.Lem "Fiasko"
Edytor zaawansowany
  • 11.09.17, 21:10
    To już kaleczenie języka nie wystarcza? Jeszcze trzeba coś dla kobiet robić? Dziwne.

--
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, Frasyniuka tarmoszą...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.