Dodaj do ulubionych

MILIONY NA ULICACH W OBRONIE TVN-U? SERIO?

06.10.17, 07:17
krytykapolityczna.pl/kraj/lukasz-komuda-media-komercyjne-zakowski-morozowski-wielowieyska/

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
  • 06.10.17, 16:38
    Głębokie jak Rów Mariański. I - jeśli wierzyć badaczom - równie jałowe. Dywagując o ekonomii autor zapomina o tym, że informacja to też towar. Najlepszym dowodem są media narodowe, które "kupują" sami swoi i... Gazeta Wyborcza, co przyznał sam Michnik osobiście użalając się, że oni (PiS), chcą nas (GW) wziąć głodem. Na czym branie głodem polega? Ano na rezygnacji z reklamowania spółek skarbu państwa za ciężkie podatnicze pieniądze. Dlatego media Agory są takie wstrzemięźliwe w krytyce władzy - po co palić mosty?

Zgodnie z wywodami autora wolne, naprawdę wolne i niezależne są wyłącznie media narodowe. No bo nawet Krytyki Politycznej do tej kategorii zaliczyć nie sposób, skoro nie finansuje jej Gliński.

Było sobie radio. Radio miało rzeszę wiernych słuchaczy. Władza zamierzała je przejąć, ale rezygnowała. W obronie radia stawali słuchacze. W końcu władza postawiła na swoim i radio przejęła. Słuchalność wystrzeliła pod niebiosa.

Albo inne radio. Komercyjne dal odmiany. Słuchalność powoli, powoli rosła, a wokół radia skupiła się rosnąca grupa wiernych słuchaczy. Którzy, gdyby zaszła taka potrzeba, wspomogliby swoją radiostację finansowo. Właściciel postanowił zerwać te więzi. Zmienił kierownictwo z otwartego, światłego na niedojdę, która nie ma żadnej wizji i skupia się na wymyślaniu coraz to nowych opłat i abonamentów. Radio odnotowuje wzrost słuchalności bo i tak błyszczy na tle mediów narodowych.

Autor artykułu biorąc wierszówki udaje, że nie rozumie, że żeby prowadzić portal, wydawać gazetę, trzeba mieć pieniądze. Na papier, na hosting. Jeśli oferowany towar - informacje, komentarze, felietony - będą kiepskiej jakości nie będzie pieniędzy na sfinansowanie działalności. I trzeba będzie samemu zapłacić za możliwość publikowania. Dlatego wywody można porównać do przekonywania, że warto na złość mamie odmrozić sobie uszy.

--
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, Frasyniuka tarmoszą...
  • 06.10.17, 17:55
    Jak widać dla pana Tomasza Lisa (red. nacz. Newsweeka) symbolami wolności słowa jest trójka tych państwa na okładce tygodnika i wywiad z nimi w środku.
    Prawdę mówiąc jedynie pan J.Żakowski może być uznawany jako reprezentant wartości, które kryją się pod terminem "wolność słowa". P. D.Wielowiejska, odkąd pamiętam, prowadzi powierzchowne odpytywanki, nie czytuje gazety, w której sama pisuje.
    Dzięki programom p. A.Morozowskiego i p.M.Olejnik przestałem oglądać TVN24.
    Jeszcze jedno, zwróćcie uwagę na cytowaną wypowiedź:
    "„Gdyby moi szefowie postanowili, że robimy akcję w obronie wolnych mediów w TVN24, myślę jakiś milion ludzi na ulicach by nas bronił” – mówi Andrzej Morozowski. "
    Gdyby szefowie!!! mówi obrońca wolności słowa smile a jak szefowie nie postanowią? Hę? Tak gada korpo a nie niezależny dziennikarz!
    Kiedy pani Ewa Wanat była na wylocie z Tok FM miała miejsce dyskusja pomiędzy nią a panami Grzegorzami Chlastą i Miecugowem o "misyjności" i poziomie mediów komercyjnych. Poniższe zapamiętałem, zapamiętały też internety:
    "Media poniekąd są zakładnikiem odbiorców. Ja ukułem takie powiedzenie, że najsłabszą częścią mediów są odbiorcy. Przecież my śledząc wyniki oglądalności podążamy w kierunku wyznaczonym przez widza"
    całość warta odświeżenia: www.wirtualnemedia.pl/artykul/grzegorz-miecugow-tabloidyzacja-mediow-wymuszana-przez-polakow
    Dlatego autorski program, bardzo ciekawe wywiady, pana G.Miecugowa był emitowany po 23 w niedzielę. Wiadomo wykształciuchy w poniedziałek rano nie ido do roboty a śpio do południa.
    Zwróćcie jeszcze uwagę, że TVN24 nie jest nadawany w TV naziemnej ino przez kablówki i talerzyki satelitarne. Za darmoszkę tego nawet nie ma.
    To nie znaczy, że media komercyjne pozbawione są wartościowych programów w tym radio Tok FM. Publicystyki w TV nie oglądam, no czasami zerknę na chwilę do TVP ale dłużej się nie da. Kłamstwo i propagitka albo odwrotnie.
    Ostatnio mam dostęp do "Dziennika Gazety Prawnej" w wersji papierowej- sporo merytorycznych, krytycznych artykułów o polskim górnictwie i energetyce (kiedyś temat mi bliski).
    Uważam, że hujwejbini dobrej zmiany jak pojadą walcem po mediach to wyrównają równo chociaż przede wszystkim zależeć im będzie na owej symbolicznej trójcy z okładki i redaktorze tejże (p. A. Michnik też pewnie jest na liście).
    BTW kiedy, jeszcze przed rządami PiS, niszczono medium publiczne - radio RDC i panią Michalik, panią Wanat, jakoś protestów ze strony komercyjnych mediów nie było.

--
    "Sądzę, że nic nie umie zachować się bardziej nierozumnie od rozumu."
    S.Lem "Fiasko"
  • 06.10.17, 18:03
    I jeszcze jedno - zgadzam się z ocenami autora linkowanego artykułu p. Ł. Komudy.
    Pewnie w obronie stanąłby pan Roman Giertych. Czytaliście z nim wywiad? Był niedawno w Wyborczej. Smakowity! smile

--
    "Sądzę, że nic nie umie zachować się bardziej nierozumnie od rozumu."
    S.Lem "Fiasko"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.