Dodaj do ulubionych

Putinowska rzeczniczka praw dziecka

24.08.18, 08:06
Kaja Puto, Krytyka Polityczna
Szokuje mnie, że duża partia, która rządzi niemal 40-milionowym nieźle wykształconym krajem, nie może znaleźć na stanowisko rzecznika praw dziecka konserwatywnej, ale jednocześnie merytorycznej osoby.

Paweł Astachow to prawnik celebryta. Został rzecznikiem praw dziecka po tym, gdy zaczął publicznie popierać Putina. Doprowadził do zakazu adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli USA, działaczy społecznych broniących praw dzieci nazywał „pedofilskim lobby”. Usprawiedliwiał też szefa czeczeńskiej policji, który zmusił do małżeństwa nastolatkę słowami: „W pewnych regionach kobiety mają zmarszczki w wieku 27 lat, więc wyglądają na 50”.
Nie zaszkodził mu nawet plagiat pracy doktorskiej, i to w 99 proc. Stanowisko stracił dopiero po tym, gdy naśmiewał się z 14 dzieci, które utonęły podczas obozu młodzieżowego.
Być może po wakacjach nowym rzecznikiem praw dziecka w Polsce zostanie Sabina Zalewska popierana przez PiS. Sporo ją z Astachowem łączy, na przykład sprzeczne z prawem przekonania. Jak donosi ostatni „Tygodnik Powszechny”, Zalewska jest za przemocą wobec dzieci. Anna Golus z „Tygodnika” ustaliła też, że Zalewska również ma na koncie plagiaty. Kopiowała z innych prac, a nawet ze Sciagi.pl.
Można przypuszczać, że nominacja Zalewskiej ma charakter wyłącznie polityczny. Na stronie Kancelarii Sejmu została przedstawiona jako psycholog rodziny, gdy tymczasem ukończyła nauki o rodzinie i nie ma tytułu psychologa.

Że PiS ma krótką ławkę w mediach czy kulturze, można zrozumieć – to na całym świecie sfery, w których mało jest miejsca dla ludzi o radykalnie prawicowych poglądach. Wrażliwość społeczna czy artystyczna rzadko idą z nimi w parze. Ale polityka rodzinna powinna być specjalnością prawicy z samej jej definicji.
Dlatego szokuje mnie, że duża partia, która rządzi niemal 40-milionowym nieźle wykształconym krajem, nie może znaleźć na to stanowisko konserwatywnej, ale jednocześnie merytorycznej osoby. Jeśli liczy się wyłącznie lojalność wobec wytycznych partii, porównanie z Astachowem – a więc ze standardami Rosji Putina – wydaje się całkiem do rzeczy.

wyborcza.pl/7,75968,23819396,putinowska-rzeczniczka-praw-dziecka.html

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka