Dodaj do ulubionych

100 propagandowych tekstów na 100-lecie

10.11.18, 12:57
Portal gazeta.pl postanowił stulecie niepodległości uczcić publikując propagandowe, prorządowe teksty. To pozwala nie tylko wlać otuchę w serca czytelników, ale także żywic nadzieje, że uda się przekonać spółki skarbu państwa do reklamowania się w tym jakże obiektywnym medium. W przeddzień stulecia niepodległości ukazał się artykuł uczonego z Chin, który zestawiwszy PKB z Polski z PKB z Niemiec i Francji doszedł do konkluzji, że rzad PiS-u prowadzi światłą, prorozwojową politykę gospodarczą. Z kolei aby zachować propagandowy wydźwięk analizy uczony z Pekinu zestawia Morawieckiego nie tylko z Belką i Kołodką, co nie dziwi, ale także z Balcerowiczem i Rostowskim, co zdumiewa. Według autora mamy cały czas dobrą i stabilną politykę gospodarczą. Wbrew kasandrycznym prognozom wielu innych ekonomistów, którzy co roku przewidują kolejny kryzys, już 27 lat z rzędu, nie widzę powodów, żeby polski sukces miał nagle zahamować.

Pekin należy do czołówki najbardziej zanieczyszczonych miast. To może być powodem, dlaczego uczony nie widzi powodów, choć dowodów, że gospodarka hamuje jest coraz więcej. A przed nami gigantyczne podwyżki cen energii, które wpłyną nie tylko na ceny w Polsce, ale także na konkurencyjność naszych produktów. Tego z Pekinu nie widać. Nie widać także kolesi zarabiających miliony w państwowych spółkach — Od października 2015 r. do końca stycznia 2018 r. w zarządach i radach nadzorczych spółek bezpośrednio kontrolowanych przez skarb państwa (SP) dokonano ponad 2,5 tys. zmian personalnych.

W pewnym państwie na południu Europy specjaliści (poza profesorami, którzy jak wiadomo na niczym się nie znają) zapewniali, że wiadukt jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga ani zamknięcia, ani pilnych prac remontowych. Dzięki specjalistom z mediów związanych z Wyborczą o tym, że ich analizy nie były warte funta kłaków czytelnicy przekonają się gdy im się gospodarka zwali na łeb. Chyba, że PiS zdąży wcześniej wszystko znacjonalizować i obsadzić swoimi fachowcami. Wtedy unikniemy krachu, bo wiadomo państwowy to uczciwy, stabilny, wydajny i nowoczesny.

--
Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: 100 propagandowych tekstów na 100-lecie 10.11.18, 13:43
   Doskonałym podsumowaniem wywodów pekińskiego uczonego jest pomysł rządu na "walkę" ze wzrostem cen energii. Otóż zamiast inwestycji w sektor energetyczny i ułatwień dla przedsiębiorców pragnących inwestować na tym polu rząd przygotowuje system rekompensat i dopłat. W ten sposób uda się jakoś doczołgać do wyborów udając, że wszystko jest w porządku. Niewykluczone, że Wyborcza wysmaży jakąś analizę z której będzie wynikać, że to jest dużo lepsze rozwiązanie niż inwestycje chociażby w elektrownie jądrowe. Chyba, że wcześniej padnie, bo droższy prąd, to wyższe koszty działalności, a oszczędzać nie ma na czym. Dalsze windowanie cen wydań papierowych skończy się tym, że zwroty osiągną 100%. Choć ma to i dobre strony — nie będą już rosły.

   https://static.wirtualnemedia.pl/media/images/2013/images/dzienniki%20zkdp%20I-III%20kwarta%C5%82%202018.png

   --
   Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka