Dodaj do ulubionych

Orliński na swoim fejsie...

12.05.19, 10:46
Też mam chwilami takie myśli, że tego im się nie uda zamieść pod czerwony dywan, że to już musi spowodować jakąś zmianę. Ale wtedy sobie przypominam, że:

- W roku 1792 biskupi zawiązali antypolski spisek w Targowicy, finansowany przez ambasadę rosyjską (i pobłogosławiony przez papieża Piusa VI). Argumentacja była ta sama co zwykle, że bronią polskiej tradycji przed złymi wzorcami z Zachodu, osobliwie z Francji. Niektórych biskupów nawet wtedy za zdradę powieszono w Warszawie, reszta była akurat poza miastem

- W roku 1917 arcybiskup metropolita warszawski wszedł do tzw. rady regencyjnej, marionetkowej wobec zaborców pruskiego i austriackiego (przedtem zaś słał wiernopoddańcze adresy do cara... dopóki car kontrolował Warszawę, gdy ta przeszła z rąk do rąk, xiądz biskup zmienił sojusze, jak to oni mają w zwyczaju). Ta rocznica, którą świętujemy 11 listopada, to rocznica samorozwiązania się rady regencyjnej, helou

A mimo to ciągle nam wciskają bajeczkę o zasługach kościoła dla niepodległości. Teraz też coś wymyślą, spokojne wasze czaszencje.

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
  • oby.watel 12.05.19, 19:58
    Se to coś napisał wykorzystałem i zebrałem do — za przeproszeniem — kupy nasze linki. Dziękuję.

--
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
  • diabollo 12.05.19, 22:00
    Zawsze do usług, czcigodny Oby.watelu.

Powrócę do zdartej płyty: tak długo jak zdecydowana większość inteligencji / klasy średniej nie zmądrzeje i nie odwróci się od katozabobonu, tak długo ręka podnoszona na katokościół będzie utrącana przez PIS, PO czy inne SLD.

Pewien mój przyjaciel, Chińczyk z Singapuru tłumaczył mi wielokrotnie meandry konfucjonizmu i dlaczego Chiny Ludowe nigdy nie będą demokratyczne (bo konfucjonizm).

Bo w konfucjańskim świecie rządzi tylko władza i korupcja/pieniądze. Przy czym korupcja/pieniądze są wtórne i wynikają z władzy. Kto ma władzę, ten automatycznie może korumpować, więc ma pieniądze.

Pomyślałem sobie wtedy, że te koncepcje średniowieczne konfucjonizm czy katolicyzm są jednak bardzo bliskie.

Tak długo, jak niedemokratyczny kościół ginekologiczno-katolicki ma ideologiczną władzę nad polskim społeczeństwem, nad tzw. "polską duszą", to automatycznie rządzący robią/będą robić klerowi laskę i auromatycznie kler dalej opływać będzie w finansową fortunę.
    Finansową fortunę przeznaczy katokościół na średniowieczne korumpowanie tzw. "duszy polskiej" od dziecka i zaklęte koło będzie się dalej zamykać.

Czy polska yntelygencja to kiedyś załapie i się przeciw temu sprzeciwi?

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 12.05.19, 22:16
    A propos w tym orwellowskim świecie nikt nie pamięta o ekskomunikowaniu powstańców styczniowych i o tym, że chłopi, ofiary niewolnictwa obudowanego ideologicznie katolicyzmem, ofiary tzw. pańszczyzny byli od abolicji aż do PRLu programowo i większości antyklerykalni.

Czy yntelygencja odkręci kiedyś te historyczne kłamstwa, którymi karmi polskie społeczeństwo?

--
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 12.05.19, 22:36
    Ciągnąc ten fascynujący temat, inteligencjio, nasi chłopscy przodkowie byli antyklerykalni, nasi przodkowie z tzw. "mniejszości narodowych" byli tym bardziej antyklerykalni.
    I mieli na ten swój antyklerykalizm żelazne powody i argumenty.

Dlaczego nam, ynyelygencjo w końcówce PRL i III RP tak klerykalnie odjebało?

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.