Dodaj do ulubionych

Hartman, czyli o ymtelygenckich zabobonach

04.06.19, 22:58

hartman.blog.polityka.pl/2019/06/03/nie-antysemityzm-tylko-kretynizm-haniebny-eksces-antyszczepionkowcow/

Wiem, że nie można oceniać yntelygencji en masse.
Niemniej polska yntelygencja, musicie przyznać, jest... ma problemy.

Od 40 lat ogłupiała na punkcie olbrzymiego papieża i w większości tkwi w katozabobonie.
Klasizm to reakcja bezwarunkowa nawet u Hartmana.
Turbokapitalizm Janusza Korwin-Balcerowicza to głębokie wyznanie wiary (głębsze niż katozabobonne, wszak większość grzecznie wzięła śluby katozabobonne, ale w sądzie się porozwodzili, niektórzy kilka razy).

Kiedy inteligencja wróci do polskich, inteligenckich i "lewackich" korzeni Kościuszki, Żeromskiego, Boya-Żeleńskiego (co to całą "zdegenerowaną" francowatą literaturę Polkom i Polakom na polski przetłumaczył), kurwa, PPSu, Tuwima, Lema, etc, etc ????

Czy dożyję jeszcze polskiej inteligencji?

Kłaniam się nisko

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
  • gaika 07.06.19, 20:35
    diabollo napisał:

>
    > hartman.blog.polityka.pl/2019/06/03/nie-antysemityzm-tylko-kretynizm-haniebny-eksces-antyszczepionkowcow/
    >
    > Wiem, że nie można oceniać yntelygencji en masse.
    > Niemniej polska yntelygencja, musicie przyznać, jest... ma problemy.

> Klasizm to reakcja bezwarunkowa nawet u Hartmana.

Ten performance debili zwala z nóg, ale Twój komenatrz...chyba się udam na wewnętrzną emigrację.
  • diabollo 07.06.19, 20:41
    A mogę zapytać dlaczego?
    Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 07.06.19, 20:52
    Może off topic, ale pani prezydentka Gdańska Dulkiewicz musiała pisemnie potępić cipkę na patyku na paradzie równości w Gdańsku.
    Musisz się zgodzić, że jej elektorat raczej ludowy nie jest, ale cream of the cream miejskiej yntelygencji…

Więc dlaczego?

Polska yntelygencja jest w głębokim kryzysie z odchyłem prawicowym i stąd bierze się katofaszyzm przy korycie.

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 07.06.19, 21:40
    A jeśli chodzi o Hartmana i jego klasizm to piłem do tego wątku:

forum.gazeta.pl/forum/w,95165,168197971,168197971,Zostawilismy_ludzi_z_ksiedzem_i_z_krzyzami_w_szkol.html?pelna=tak

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • gaika 08.06.19, 00:26
    diabollo napisał:

> A jeśli chodzi o Hartmana i jego klasizm to piłem do tego wątku:
    >
    > forum.gazeta.pl/forum/w,95165,168197971,168197971,Zostawilismy_ludzi_z_ksiedzem_i_z_krzyzami_w_szkol.html?pelna=tak

Hartman, rzecz jasna, lubi posługiwać się grubą i wyrazistą kreską, ale on po prostu pisze w nieco inny sposób to, co niedawno napisał (tylko jeszcze z pewną taką nieśmiałością) Szczerek.

forum.gazeta.pl/forum/w,95165,168078838,168078838,Europa_bedzie_oswiecona_albo_bedzie_bezludna.html#p168085714
    Absolutnie zgadzam się z Hartmanem, jeśli chodzi o protekcjonalny stosunek do tzw. klas niższych powiązany z relatywizmem moralnym. Dodam tylko jeszcze, że ani wyłącznie pieniądze, ani wyłącznie edukacja nie wyprodukują inteligenta. To trochę bardziej złożony 'proceder'.

To zapętlenie (bo już nie polityczna poprawność) skończy się oczywiście snowflakes, czyli ręką w nocniku.

• gaika 08.06.19, 00:06
    diabollo napisał:

> Może off topic, ale pani prezydentka Gdańska Dulkiewicz musiała pisemnie potępi
    > ć cipkę na patyku na paradzie równości w Gdańsku.

Bo opozycja nie jest tak bezczelna, jak PiS-dzielnia i w dodatku dała się zepchnąć do defensywy. Płaszczak czy Jojo po prostu rżną głupa w podobnych sytuacjach: 'ja nie widziałem na manifestacji żadnych rasistowskich transparentów, tylko nasze flagi biało-czerwone najpiękniejsze, rodzice z dziećmi nowo narodzonymi w uniesieniu patriotycznym, orzeł, sielanka i 5 piw za jednym zamachem'. Creme de la cham Kukizowi ciągle ktoś się włamuje na Facabook. A Dulkiewicz za szczera jest, za naiwna. Zamiast powiedzieć, że niczego nie widziała albo że widziała symbol szczęścia (to PiS tam widzi cipkę =zwyrodniała wyobraźnia), rodzice z dziećmi, cudownie, wszyscy się kochają, tolerancja, to dała się zdzielić tą cipką po głowie. Co ja poradzę, że taką mamy niemrawą opozycję?

• oby.watel 08.06.19, 10:14
    Parafianka Dulkiewicz to skarbnica cnót wszelakich, postać kryształowa choćby dlatego, że jest kobietą. Co prawda wystąpiła przeciwko innym kobietom, ale poza nią tylko prawicowe oszołomy je krytykują, więc nie ma potrzeby stawać w ich obronie. Poza tym ich jest kilka, a ona jedna jedyna. Gdyby taki wiernopoddańczy paszkwil wysmażył mężczyzna, to wtedy ocena nie byłaby tak łagodna śmiem podejrzewać. A to przecież nie jedyne osiągnięcie pani prezydent. Prezydent Warszawy pójdzie na czele Marszu Równości, prezydent Białegostoku nie. Dulkiewicz uciekła od pytania o tę kwestię. Ale na spotkanie z Morawieckim pobiegnie w lansadach. Módlmy się, żeby jej po drodze jakiś dziennikarz nie postawił niewygodnego pytania.

Niebywale krótkowzroczna jest pozamerytoryczna obrona swoich lub kreujących się na swoich. Oczywiście to nie zasługa psów, że p. Scheuring-Wielgus, znana i popularna, dostała mniej głosów niż trzecia na liście słabo rozpoznawalna prof. Płatek. Pani Dulkiwicz nie czekając na innych już zaczęła ciężko pracować na zwycięstwo PiS-u.

Niestety, znajdujemy się w czarnej dziurze i to się nie zmieni. Schetyna et consortes pracują nad większością konstytucyjną dla PiS-u. Czarno widzę przyszłość...

--
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
  • gaika 07.06.19, 23:54
    diabollo napisał:

> A mogę zapytać dlaczego?

To oczywiście wyolbrzymienie, ale skojarzyło mi się z Orwellem-ynteligencja, wina, pogarda-wszystko można w ten sam sposób opisać albo skomentować, jak się okazuje.

No i jeszcze ten klasizm Hartmana.

• diabollo 09.06.19, 00:12
    Hartman-filozof jak Platon powinien trzymać się z daleka od bieżącej polityki.
    Platon prawie przepłacił swoje polityczne aspiracje życiem.
    Jan Hartman niepotrzebnie kompromituje swój filozoficzny dorobek.
    Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • gaika 09.06.19, 23:37
    diabollo napisał:

> Hartman-filozof jak Platon powinien trzymać się z daleka od bieżącej polityki.
    > Platon prawie przepłacił swoje polityczne aspiracje życiem.
    > Jan Hartman niepotrzebnie kompromituje swój filozoficzny dorobek.

Mam wrażenie, Diabollo, że suniesz po bandzie.

A czym to się Hartman kompromituje? Ma takie samo prawo 'zbliżać się' do polityki, jakie i my mamy. Święte prawo.

Zafiksowałeś się na tej nieszczęsnej dychotomii: pokrzywdzony lud i reszta skurwieli i w zasadzie przestałeś słuchać, czy wymieniać się argumentami tylko wszystko, co na drodze upychasz w tę dychotomię.

P.S. Tobie i Grzesiowi zadedykowałam tekst o 500 i niedożywionych dzieciach, żebyście przestali wymachiwać tą swoją licencją na wrażliwość społeczną. W tej kwestii nie mieliście i nie macie zielonego pojęcia, o czym mówicie, zarzucając innym pogardę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.