Dodaj do ulubionych

Galopujący Major

28.06.19, 07:29

krytykapolityczna.pl/felietony/galopujacy-major/czy-najlepszym-kandydatem-na-prezydenta-jest-arlukowicz/
--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
 • oby.watel 28.06.19, 11:02
  Kolejny, który zauważył, że koalicja populistyczna jest Schetynie potrzebna tylko po to, by się załapać. Z tak niebywale światłym kierownictwem startując samodzielnie PO może nie przekroczyć progu. Na szczęście dla Schetyny pozostali nieudacznicy nie potrafili dogadać się ze sobą i stworzyć wspólnego bloku, tylko podczepili się do wyliniałego mastodonta, bo większy.

  Powiedzmy to wprost: obecna Koalicja Europejska cofnęła się mentalnie do ery przed Marianem Krzaklewskim i jej wyborcza walka z PiS-em jest jak wyścig roweru z autem. Niczego się nie nauczyli i niczego się nie nauczą. Nie potrafią zaplanować kampanii, nie potrafią nakręcić spotu, nie potrafią nawet wymyślić hasła wyborczego. Ba, nie potrafią nawet tego zlecić fachowcom.

  Opowieści o Arłukowiczu należą do bajek z cyklu "o żelaznym wilku". Ewidentnie powstały wyłącznie dla wierszówki, bo ich wartość merytoryczna jest zerowa. I nie tylko dlatego, że Arłukowicz, kolejny lekarz, który opuścił Polskę, jest już ustawiony i nie potrzebuje stać na straży żyrandola. Dlatego, że — o czym major galopując nie miał czasu pomyśleć — o kandydaturze decyduje Schetyna. I to on jest jedynym i naturalnym kandydatem koalicji populistycznej nie tylko na premiera, ale i na prezydenta. A jak nie, to pójdzie w ślady tow. Millera Leszka i zgłosi kandydata nie mającego cienia szans. Bo KO oznacza także nokaut. A Schetyna pokazał, że w leżeniu i kwiczeniu na deskach nie ma sobie równych.

  Jeśli prawdą jest, że rząd PiS-u to nieudacznicy działający na szkodę Polski, to co powiedzieć o Schetynie et consortes, dzięki którym poparcie dla PiS-u utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie? Zamiast w trybie pilnym zwołać zebranie wszystkich członków i wyłonić lidera koalicjanci zabiegają tylko o jak najlepsze miejsce na listach. Żałosne towarzystwo, które w przeciwieństwie do PiS-u zdobywszy władzę nie będzie wiedziało co z nią zrobić.

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka