Dodaj do ulubionych

Trzeci sezon Opowieści Podręcznej oglądam...

02.08.19, 23:54
Pierwszy sezon rewelacja choć to "tylko" ekranizacja starej, przeczytanej dawno temu książki.
A potem drugi sezon i trzeci, pani Margaret Atwood i cały serial - czapki z głów.

W Polsce pewnie oglądalnościowa klapa wśród yntelygencji w ogóle posiadającej HBO.

Inteligencie! Jak to ktoś ładnie powiedział, kiedy idziesz z tłumem, zajdziesz tam, gdzie tłum.

Warto obejrzeć oglądalnościową w PL klapę.

youtu.be/dVLiDETfx1c
youtu.be/kzeB-3ZnRSE
youtu.be/Vakfl5RhPjM

Kłaniam się nisko.

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
  • supernowa 03.08.19, 15:21
    diabollo napisał:

> Pierwszy sezon rewelacja choć to "tylko" ekranizacja starej, przeczytanej dawno
    > temu książki.
    > A potem drugi sezon i trzeci, pani Margaret Atwood i cały serial - czapki z głó
    > w.
    >
    > W Polsce pewnie oglądalnościowa klapa wśród yntelygencji w ogóle posiadającej H
    > BO.
    >
    > Inteligencie! Jak to ktoś ładnie powiedział, kiedy idziesz z tłumem, zajdziesz
    > tam, gdzie tłum.
    >
    >
    >
    Stajesz się coraz bardziej żenujący.
  • diabollo 03.08.19, 18:12
    A propos, czcigodny Supernowo, oglądasz ten serial?
    Nigdy nie miałem wątpliwości, że Ty jesteś cream od the cream inteligencji.
    Jak wrażenia?

Naprawdę nie trzeba się tak napinać w obronie klasy uprzywilejowanej, tym bardziej kiedy jak to zwykle w PL ta klasa jest gnuśna, by nie napisać: tępa. Dull.
    Oczywiście sam z tej klasy się wywodzę.

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • supernowa 03.08.19, 20:45
    Nie mam HBO GO.
  • gaika 03.08.19, 22:07
    diabollo napisał:

> Naprawdę nie trzeba się tak napinać w obronie klasy uprzywilejowanej, tym bardz
    > iej kiedy jak to zwykle w PL ta klasa jest gnuśna, by nie napisać: tępa. Dull.

Jak można od tępych i gnuśnych oczekiwać przewodnictwa ideologicznego i stymulowania przemian społecznych?
  • diabollo 03.08.19, 23:17
    Niestety, czcigodna Gaiko, lud do klasy średniej aspiruje i ją imituje.
    A stymulowanie przemian społecznych? Jakich przemian społecznych? Kult żołnierzy "wyklętych i antyaborcja?

Oglądałeś dzisiaj na TVN24 "Śniadanie Mistrzów" yntelygenta Mellera?
    I co ci "mistrzowie" opowiadali?
    No więc "tęczowa zaraza" się nie podoba, ale równie straszna jest tzw. "matka boska" w tęczowej aureoli...

Gilead siedzi we łbach yntelygencji polskiej, tak że oglądanie "Opowieści Podręcznej" wręcz boli.

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 03.08.19, 23:34
    Aha, wg. "miszcza" Mellera cała polityczna wojna "ideologiczna" , którą PISS wygrywa i która PISSowi służy wzięła się z warszawskiej karty LGBT podpisanej przez prezydenta Trzaskowskiego.
    Gdyby pedałów nie było, PISS nie wygrywałby wyborów. Gdyby nie Żydzi Hitler też nie miałby paliwa politycznego i nie zniszczyłby Europy.

Tak wyglądają "stymulacje przemian społecznych" w wykonaniu polskiej yntelygencji.

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • supernowa 04.08.19, 00:10
    Wytłumacz mi jaki związek ma oglądalność takiego a nie innego serialu z inteligencją.
  • diabollo 04.08.19, 00:53
    Po pierwsze, czcigodna Supernowa, dostęp do kultury.
    Oczywiście jest ograniczony i dostępny klasie średniej i wyższej.
    Weźmy to banalne HBO czy Netflix, Canal+, etc.
    Koszt na pewno gra rolę, ale jeszcze większą rolę gra czas, czy raczej jego brak w klasie ludowej i klasie średniej niższej (LMC).

I teraz oglądalność. Yntelygencja polska tak jak każda publika ogląda to, co jej się podoba i na odwrót.
    Nie ogląda tego, co jej się nie podoba.

A czy może dziwić "nieoglądalność" Opowieści Podręcznej w PL?

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • supernowa 04.08.19, 01:14
    I tak będziesz snuł tę z dupy wziętą opowieść. Z dupy bowiem jest twierdzenie o nieoglądalności podręcznej. Podobnie jak opowieść o nieosiągalności HBO (posiadam) i reszty. Czekałam na nuworyszowski argument ekonomiczny i się nie pomyliłam. Jakim jeździsz samochodem?
    Pytałam o związek z inteligencją jako kompetencją umysłową. Pośrednio dałeś odpowiedź. Na szczęście mogę oglądać co mi się podoba.
  • diabollo 04.08.19, 10:12
    pl.wikiquote.org/wiki/Inteligencja_(społeczeństwo)
    --
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 12.08.19, 09:23
    I jeszcze, czcigodna Supernowa, nie wmawiaj mi, że gdziekolwiek.twierdziłem, że yntelygencja nie ogląda HBO.

Jak najbardziej głównie yntelygencja ogląda HBO, bo ma czas i pieniądze.
    Pasjami yntelygencja ogląda np. "Grę o Tron", sezon trzydzieści pięć, odcinek dwa tysiące osiemset dwadzieścia jeden.

Twierdziłem, że yntelygencja "Opowieści Podręcznej" nie ogląda, bo jej ten serial.nie grzeje. A cała reszta społeczeństwa (klasa ludowa) zwyczajnie nie ma dostępu do płatnych kanałów i nie ma na nie czasu.

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • leda16 04.08.19, 12:45
    diabollo napisał:

> Po pierwsze, czcigodna Supernowa, dostęp do kultury.

A więc wpatrywanie się w tele-pierdele do dostęp do kultury?

> Oczywiście jest ograniczony i dostępny klasie średniej i wyższej.

Wręcz odwrotnie - tele-pierdele uwielbiają kobiety bez aktywności zawodowej - na bezrobociu, zasiłkach socjalnych, rentach, emeryturach, itp. Klasa średnia a przede wszystkim wyższa, w tym czasie daje zlecenia swoim maklerom i kombinuje jak najniższe podatki z działalności gospodarczej zapłacić.

> Weźmy to banalne HBO czy Netflix, Canal+, etc.
    > Koszt na pewno gra rolę, ale jeszcze większą rolę gra czas, czy raczej jego bra
    > k w klasie ludowej i klasie średniej niższej (LMC).

Koszt jest w Polsce zdecydowanie i kilkukrotnie niższy niż miesięczny koszt kupna papierochów.

--
    www.pmiska.pl
  • diabollo 05.08.19, 07:58
    Jak widać po wybitnej przedstawicielce yntelygencji, do Polski się jeszcze nie przebiła świadomość, że z ponad dekadę temu w wyniku hollywoodzkiej strategii wypuszczania bombasterów, kultura przeniosła się z kina do seriali...

Polski yntelygent w ogóle nie czyta książek, nie ma kontaktu z kulturą, no może pójdzie do teatru raz na dekadę na jakąś dziewiętnastowieczną ramotę. I jest przekonany, że o świecie wie już wszystko. Wszystko mu proboszcz na coniedzielnej tzw. mszy świętej objaśni i świat ogarnie. No, może pobieżnie jakaś prasa katolicko-neoliberalna przedstawiająca wizję świata np. ekonomiczną tak mniej więcej sprzed trzech dekad.

No i... buhahahha, yntelygencja sobie wyobraża, że "klasa średnia, a przede wszystkim wyższa" nie robi niczego innego, tylko daje zlecenia swoim maklerom i kombinuje jak najniższe podatki z... "działalności gospodarczej" zapłacić.
    ("Działalność gospodarcza" polega na dawaniu zleceń maklerom).

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • diabollo 05.08.19, 08:08
    Dla tej mniejszej, choć światlejszej części yntelygencji Gazeta Wyborcza o profilu ideowym raczej konserwatywnym, takim na poziomie zachodniej prawicy chadeckiej czy konserwatystów brytyjskich (pomijając oczywiście aktualny kontekst brexitowy), no więc dla tej mniejszej części Gazeta Wyborcza to są szczyty i horyzont polskiej progresji.
    Dla pozostałej części yntelygencji Gazeta Wyborcza to "lewactwo" albo "żydokomuna".

A propos, nakład GW to chyba 100+ tys egzemplarzy i chyba drugie tyle abonamentów internetowych.
    W super-super optymistycznym wariancie to max. 300 tys czytelników.

Tyle na temat związków polskiej yntelygencji z kulturą.

Kłaniam się nisko.

--
    /Józef Piłsudski/
  • leda16 05.08.19, 10:38
    szkoda z Tobą dyskutować, jeśli nie wiesz na czym polega działalność gospodarcza, polskiego inteligenta widziałeś jako emigrant za granicą, śpiącego w kartonie, a kultura wg. Ciebie czcigodny Diabolo, polega na oglądaniu tele-pierdele czyli seriali dla kucharek smile

--
    www.pmiska.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka