Dodaj do ulubionych

Śmieciówki

12.08.19, 13:22

next.gazeta.pl/next/7,151003,25079525,dr-paczos-smieciowki-sa-jak-gra-na-skrzywionym-boisku-z-wolnym.html#s=BoxMMtImg1
--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
  • oby.watel 12.08.19, 16:52
    Kolejne nie trzymające się kupy wychowanka prof. Oręziak. Gdy w wyniku nieudolnych rządów Polska znalazła się na skraju bankructwa i trzeba było wyłączyć jeden próg ostrożnościowy, Tusk wymyślił "umowy śmieciowe" żeby uzasadnić wzrost danin publicznych. I ekonomiści od siedmiu boleści czepili się tego określenia jak pijany płotu. Może ten tuz intelektu wyjaśni jak zatrudni kogoś na tydzień do pomalowania mieszkania, skopania ogródka itp. Na umowę o pracę? A już opowieść o pracowniku, który wytwarza dla firmy wartość dodaną i dlatego należy mu się umowa o pracę wzrusza do łez. Jaka wartość dodaną wytwarza dla firmy sprzątaczka lub sekretarka? Jaka jest suma x, którą wytwarza. I ta logika małego Jasia rzucająca na kolana. Jeśli pracodawca i pracownik maja do wyboru kilka rodzajów umów, ale pracodawca wymusza jeden z rodzajów, to źle, bo to przymus. Ale jak będzie tylko jeden rodzaj umowy, umowa o pracę na etacie, to dobrze... bo to nie przymus? Jeśli pracownik jest w gorszej sytuacji niż pracodawca, to czemu nie założy firmy, żeby być w lepszej?

--
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
  • suender 12.08.19, 18:41
    oby.watel 12.08.19, 16:52

Kolejne nie trzymające się kupy wychowanka prof. Oręziak. Gdy w wyniku nieudolnych rządów Polska znalazła się na skraju bankructwa i trzeba było wyłączyć jeden próg ostrożnościowy, Tusk wymyślił "umowy śmieciowe" żeby uzasadnić wzrost danin publicznych. I ekonomiści od siedmiu boleści czepili się tego określenia jak pijany płotu. Może ten tuz intelektu wyjaśni jak zatrudni kogoś na tydzień do pomalowania mieszkania, skopania ogródka itp. Na umowę o pracę? A już opowieść o pracowniku, który wytwarza dla firmy wartość dodaną i dlatego należy mu się umowa o pracę wzrusza do łez. Jaka wartość dodaną wytwarza dla firmy sprzątaczka lub sekretarka? Jaka jest suma x, którą wytwarza. I ta logika małego Jasia rzucająca na kolana. Jeśli pracodawca i pracownik maja do wyboru kilka rodzajów umów, ale pracodawca wymusza jeden z rodzajów, to źle, bo to przymus. Ale jak będzie tylko jeden rodzaj umowy, umowa o pracę na etacie, to dobrze... bo to nie przymus? Jeśli pracownik jest w gorszej sytuacji niż pracodawca, to czemu nie założy firmy, żeby być w lepszej?
    =================================== ======================

Wyjątkowo tym razem wyraziłeś się etycznie, - brawo!

Łącze obie poły lata, - gorącego lata!: www.youtube.com/watch?v=sdytkFL9b4o
  • leda16 13.08.19, 22:55
    suender napisał:
    Wyjątkowo tym razem wyraziłeś się etycznie, - brawo!

Że co? Założyłam firmę usługową i podpisałam dwa kontrakty, chociaż mogłam więcej. W tej chwili dochody z jednego kontraktu idą na pokrycie obciążeń podatkowych, oczywiście co miesiąc wyższych, z drugiego, bardziej dochodowego kontraktu. Mogę więc tylko coraz bardziej bogacić złodziejskie Państwo lub nie bogacić wcale. I co w tym kurna takiego etycznego?!

--
    www.pmiska.pl
  • oby.watel 13.08.19, 23:33
    leda16 napisała:

> I co w tym kurna takiego etycznego?!

W czym?

Przy okazji, pierwsze zdanie powinno brzmieć: "Kolejne nie trzymające się kupy bajania wychowanka prof. Oręziak."

--
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
  • diabollo 14.08.19, 08:02

Leda16 napisała:
    "Że co? Założyłam firmę usługową i podpisałam dwa kontrakty, chociaż mogłam więcej. W tej chwili dochody z jednego kontraktu idą na pokrycie obciążeń podatkowych, oczywiście co miesiąc wyższych, z drugiego, bardziej dochodowego kontraktu. Mogę więc tylko coraz bardziej bogacić złodziejskie Państwo lub nie bogacić wcale. I co w tym kurna takiego etycznego?! "

Fajnie poznawać poglądy polskiej byzmesłuman.

Kłanaim się nisko.

--
    Religia jest dla ludzi bez rozumu.
    /Józef Piłsudski/
  • oby.watel 14.08.19, 09:55
    diabollo napisał:

> Fajnie poznawać poglądy polskiej byzmesłuman.

Polska bisnesłómen narzeka, choć podatki, które płaci idą na zbożne cele takie jak inwestycje ojca rydzyka, największe w galaktyce lotnisko imienia Lecha Kaczyńskiego, przekop Mierzei Wiślanej im. Lecha Kaczyńskiego, stepka pod promy im. Lecha Kaczyńskiego. premie im. Lecha Kaczyńskiego, które im się po prostu należą, przeloty im. Lecha Kaczyńskiego i wiele, wiele innych. Problem naszej biznesłómen polega na tym, że z fanatyczna gorliwością utożsamia bozię z Kościołem i nic od przykościółkowej władzy w zamian nie dostaje, ani złotówki ulgi, zwolnienia, dotacyjki...

--
  • leda16 15.08.19, 09:48
    diabollo napisał:
    Fajnie poznawać poglądy polskiej byzmesłuman.

Masz coś przeciwko moim poglądom na progresywny system podatkowy?

--
    www.pmiska.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka