Dodaj do ulubionych

Witaj Szatanie!

15.08.19, 21:05
Szatan od pewnego czasu wydaje się być uosobieniem rozsądku i wcale już nie wygląda jak zły facet. A wszystko to dzięki naszym kochanym chrześcijanom. Tak, dzięki „siłom dobra”, takim jak Kościół baptystów Westboro, znany z nienawiści wobec osób LGBTQ, Żydów, muzułmanów i innych grup, które potępia jako „satanistyczne oszustwa”, jak administracja Trumpa w porozumieniu z amerykańską prawicą religijną, która agresywnie naciska na ustawodawstwo antyaborcyjne i anty-LGBTQ, nie mówiąc już o zaangażowaniu się w jawną islamofobię. Siły te obejmowałyby również 20 000 osób, które niedawno podpisały petycję online potępiającą adaptację kultowej powieści Good Omens w telewizji Amazon - o demonie i aniołach - co zostało odebrane jako „kolejny krok, aby satanizm wydawał się normalny”.

A teraz nowy film dokumentlny w reżyserii Penny Lane, grozi rehabilitacją Szatana. „Hail Satan” śledzi przygody świątyni satanistycznej, Satanic Temple, instytucji, która używa idealnej strategii przeciwdziałania staraniom ewangelików o odbudowę kościoła i państwa.

Z siedzibą w Salem, Massachusetts (gdzieżby indziej?), Świątynia Szatana jest oficjalnie uznawana za zwolnioną z podatku organizację religijną. I jako taka, domaga się takich samych praw i przywilejów, jakie przysługują ewangelicznym grupom chrześcijańskim - aczkolwiek z rozsądkiem dowcipnisia.

www.theguardian.com/film/2019/aug/15/hail-satan-are-satanists-now-the-good-guys-in-the-fight-against-the-evangelical-right
Edytor zaawansowany
 • walmart.ca 15.08.19, 21:17
  twitter.com/ChurchofSatan
 • oby.watel 15.08.19, 22:37
  Podążając za przykładem naszych nawiedzonych interlokutorów dowód, że da się porozmawiać nawet z księdzem.

  www.youtube.com/watch?v=ACXApZAsvSo

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
 • walmart.ca 16.08.19, 13:14
  Podczas gdy lista satanistów jest bardzo długa i szczegółowa, od grup heavy metal, Black Sabbath i Coven poprzez Slayer, AC/DC, Iron Maiden, gdzie nawet słynny utwór Led Zeppelin, Stairway to Heaven, zawierał podobno satanistyczne przesłania, po Egzorcystę, Rosemary’s Baby i ostatnio Harry Pottera -- nie zapominajmy, że prawdziwi, rzeczywiści sataniści to układacze tych list, czyli zorganizowana sekta wykorzystująca seksualnie dzieci na masową skalę zwana Kościołem katolickim.
 • oby.watel 16.08.19, 15:25
  Ideologia w starciu z ideologią zawsze prowadzi do konfliktów. Niemiecki Rammstein to dziecko ideologii punk.

  Dla NRD-owskiego reżimu każdy punk jest groźnym przeciwnikiem ideologicznym, który otwarcie sprzeciwia się obowiązującemu systemowi. Stasi potrafi działać brutalnie, licząc na zastraszenie tego środowiska. Trzech członków grupy punkowej Namenlos (pol. Bezimienni) zostało aresztowanych i skazanych na karę więzienia od 12 do 18 miesięcy za „publiczne znieważanie organów państwowych”. Innych punkowców zmuszano do opuszczenia NRD.

  Brzmi znajomo i niezwykle biskupińsko oraz glińsko?

  Środowisko punków podejrzliwie odnosiło się do uznanych w NRD zespołów rockowych, takich jak Puhdys, Karat czy City, które mogły grać swoje dopasowane do wschodnioniemieckich realiów utwory także na Zachodzie. Miały spore kłopoty z państwową cenzurą. Na ogół udawało im się przechytrzyć cenzorów, uciekając się do różnych metafor w sposób, który uniemożliwiał wydanie zakazu wykonywania tej czy innej piosenki. Muzyczne podziemie w NRD pozostało do końca niepokorne. Ich utwory opisywały szare życie w blokowiskach, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, wszechobecną kontrolę Stasi, jak również wrogość wobec ideologii nazizmu. Ściągało to nieustające represje władz, które świadomie starały się je rozbić i zniszczyć. Szczególnie perfidną taktyką tajnych służb NRD było osadzanie w nim swoich tajnych współpracowników. Przynosiło to mniejsze lub większe sukcesy, ale nigdy nie doprowadziło do zwycięstwa na całej linii. Wschodnioniemiecka młodzież nie dała się spacyfikować. Zbyt ważna była dla niej i ulubionych przez nią wykonawców punkowa muzyka, stanowiąca swoisty wentyl i namiastkę wolności.


  Rammstein: synowie wschodnioniemieckich punków

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
 • diabollo 16.08.19, 18:24
  youtu.be/NeQM1c-XCDc
  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka