Dodaj do ulubionych

Duda podpisał reformę procedury karnej.

19.08.19, 19:03
„Treść nowelizacji budzi poważne wątpliwości co do zgodności ze standardami, które ustanowiło prawo międzynarodowe. Ustawa pozwoli władzom na arbitralne pozbawienie wolności jednostki" - napisało do Andrzeja Dudy 19 europejskich organizacji, które monitorują, czy w europejskich państwach przestrzegane są międzynarodowe standardy gwarantujące prawo do sprawiedliwego procesu. Zaapelowały do prezydenta o skierowanie ustawy do TK. Podobną prośbę wystosował rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Dzisiaj Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Duda podpisał ustawę.
Edytor zaawansowany
 • walmart.ca 19.08.19, 19:04
  theworldnews.net/pl-news/prokurator-wyreczy-sedziego-duda-podpisal-reforme-procedury-karnej
 • grzespelc 20.08.19, 10:16
  Drogi Walmart,

  Bardzo proszę nie linkować tekstów, w których PiS jest określany mianem pislamu, ponieważ jest to najzwyklejszy hejt na islam ukryty pod pozorem krytyki katofaszyzmu, próbujący zamaskować istotę tego reżimu, który wprost z nauk KK wypływa i z islamem nie ma nic wspólnego. A już traktowanie słowa islam jako obelgi jest zwyczajną nietolerancją.
  I zamiast walić w system, wali w islam, który w tej części Europy nikomu nie zagraża.
 • walmart.ca 22.08.19, 12:21
  Oj, bardzo przepraszam, Drogi p. Mecenasie Grzespelc. Ten nieszczesny link do komentarza-hejtu to wynik pomylki.
  Mialo byc do info. - nie do komentarza. Powinien byl byc ten:

  www.wojskonews.pl/article,prokurator_wyreczy_sedziego_duda_podpisal_reforme_procedury_karnej.html
 • oby.watel 19.08.19, 19:08
  To Duda mógł nie podpisać?!

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
 • walmart.ca 19.08.19, 19:16
  Mógł - i powinien był - nie podpisać!
 • oby.watel 19.08.19, 20:24
  Od kiedy on może zrobić coś, czego robić mu nie wolno?

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
 • diabollo 19.08.19, 22:39
  Po prostu wstrząsające.

  Kłaniam się nisko.

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • oby.watel 20.08.19, 11:05
  diabollo napisał:

  > Po prostu wstrząsające.

  A cóż takiego wstrząsającego jest w stawianiu spraw na głowie? Przecież to bolszewicy stawiali na ciemnotę, durniów sadzali na stołkach. Przecież to Lenin przekonywał, że rządzić państwem może nawet kucharka. Gdy teraz PIS wciela te nauki w czyn, to to jest wstrząsające?

  Jeśli chodzi o Dudę, to wstrząsające by było, gdyby ustawę wysmażoną nie wiadomo przez kogo nie wiadomo gdzie skierował do Trybunału Konstytucyjnego jak to sobie życzył Rzecznik PO i 19 europejskich organizacji. Po co kierować ustawę pod osąd p. mgr Przyłębskiej, skoro z góry wiadomo jaki będzie werdykt? Szkoda marnować czasu!

  Dr Duda nie może polegać na opiniach jakichś profesorów czy gremiów międzynarodowych. Autorytet i wyrocznia jest w Polsce i żadne krzyki i płacze nie przekonają go, że jest inaczej. A mówienie po czterech latach tej przepięknej prezydentury o skandalu, wstrząsach, powinności świadczy o kompletnym odklejeniu się od rzeczywistości.

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka