Dodaj do ulubionych

Kościół z Bogiem w gębie i prawem w dupie

01.09.19, 03:55
"Po kolejnych procesach i czymś, co wydawało się ostatecznym prawnym zwycięstwem p. Ann Drillich w 2016 r., Kościół ‘wyłudził’ nowe postępowanie w sprawie tych już rozstrzygniętych spraw i zmienił ton. W listopadzie 2017 r. parafia napisała do prokuratury rejonowej w Tarnowie, twierdząc - bez dowodów - że Drillich, jej notariusze i prawnicy wykorzystali „sfałszowane” dokumenty do „bezprawnego wyłudzenia odszkodowania od kościoła”.

Prawnik Drillich, Tomasz Krawczyk: „To naprawdę najbardziej oburzająca przeszkoda prawna, jaką widziałem w mojej 15-letniej karierze prawnej. Przez cały czas pracowali nad ministrem sprawiedliwości, aby wnieść apel. ”

W maju minister Zbigniew Ziobro – a także prokurator generalny w jednym - wziął udział w krucjacie kościelnej, składając petycje do upolitycznionych sędziów najwyższych w brzmiącej po Orwellowsku Izbie Nadzwyczajnej Kontroli i Spraw Publicznych, aby obalili wcześniejsze orzeczenia na korzyść Drillich. W ramach kontrowersyjnych reform z 2017 r. Prokurator generalny może wnieść „nadzwyczajne odwołanie” w celu unieważnienia praktycznie każdego orzeczenia sądu w ciągu ostatnich 20 lat."

www.theguardian.com/world/2019/aug/31/one-holocaust-descendants-fight-for-justice-they-stole-not-just-our-land-but-my-familys-history
Edytor zaawansowany
 • diabollo 01.09.19, 08:58
  Kościół Ginekologiczno-Katolicki to korporacja biznesowa.
  Za usunięcie ciąży jeszcze jest jakieś specjalne rozgrzeszenie, ale za usunięcie katokościoła z ukradzionego majątku - za to nie ma przebacz.

  Na marginesie należy jednak zaznaczyć, że cały majątek katokościoła jest albo na rympał ukradziony, albo wyłudzony od ludzi oszukanych i zmanupulowanych absurdalnymi gusłami.

  Kłaniam się nisko.

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • oby.watel 01.09.19, 11:31
  Dostrzegasz różnicę między ludźmi wierzącymi w różne pierdolety? Na czym polega wyższość jednych nad drugimi? Czym się na przykład różni przejmowanie majątku przez kościół od przejmowania majątku przez komunistów? Poza tym, że Kościołowi przekazywano dobrowolnie, a komuniści zabierali siłą?


  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka