Dodaj do ulubionych

Jak państwo opiekuńcze zdeprawowało Szwecję

12.09.19, 08:50
Jak państwo opiekuńcze zdeprawowało Szwecję
Edytor zaawansowany
 • diabollo 12.09.19, 21:12
  Pan profesor szkoły byznesmemów z Kentucky pisze te swoje pierdolety o cnotliwie-protestanckiej babci na rynek amerykański, a i tak nawet tam, ale trochę bardziej na północ od Kansas i od białych rednecków to musi brzmieć absurdalnie.

  W Europie Zach. tekst ludziom dupy ze śmiechu urywa.

  Jedynie wśród polskiej inteligencji 45+ przetłumaczony na polski tekst wywołuje gombrowiczowskie cmnokanie i zachwyt.

  I jak tu nie załamywać rąk nad naszą yntelygencją?

  Kłaniam się nisko.

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • grzespelc 13.09.19, 22:03
  Czcigodny Diabollo, chyba przeceniasz koleżankę Supernowę zaliczając ją do inteligencji. Mam wrażenie, że to typowa pani pracująca gdzieś w outsorcing center w dużym mieście, która dorwała się do tych neoliberalnych bzdur i się zachwyciła, bo uzasadaniają jej przekonanie, że to przez podatki po kredycie zostaje jej ledwo na życie, a gdyby nie one to byłaby prawie milionerką. Nie mieszajmy BKŚ do inteligencji.
  Może to nieładne, co napisałem, ale ona mnie te nie oszczędza...
 • supernowa 15.09.19, 14:31
  grzespelc napisał:

  > Czcigodny Diabollo, chyba przeceniasz koleżankę Supernowę zaliczając ją do inte
  > ligencji. Mam wrażenie, że to typowa pani pracująca gdzieś w outsorcing center
  > w dużym mieście, która dorwała się do tych neoliberalnych bzdur i się zachwycił
  > a, bo uzasadaniają jej przekonanie, że to przez podatki po kredycie zostaje jej
  > ledwo na życie, a gdyby nie one to byłaby prawie milionerką. Nie mieszajmy BKŚ
  > do inteligencji.
  > Może to nieładne, co napisałem, ale ona mnie te nie oszczędza...

  Przysłowia są mądrością narodów. Jedno z nich mówi: cham ze wsi wyjdzie, ale wieś z chama nigdy...
 • oby.watel 15.09.19, 20:27
  supernowa napisała:

  > Przysłowia są mądrością narodów. Jedno z nich mówi: cham ze wsi wyjdzie, ale wi
  > eś z chama nigdy...

  Nie pisz tak, bo Cię zablokuje i po co Ci to?

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
 • grzespelc 16.09.19, 16:50
  A co, trafiłem?
 • diabollo 13.09.19, 07:29
  Tak sobie przypominam, że pod koniec lat 80tych i na początku 90tych Janusz Korwin-Mikke ciągle chodził i opowiadał jak to socjalizm tłamsi i zadusza Szwecję, która ledwo zipie pod ciężarem nierobów i roszczeniowców i niedługo zdechnie.

  Ówczesna inteligencja śmiała się wtedy z Korwinowych pierdoletów.

  Trzydzieści lat minęło jak z bicza strzelił, inteligencja zginęła w Katyniu, a wspólczesna, polska yntelygencja sama zaczęła mówić perdoletami Korwina.

  Kłaniam się nisko.

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • supernowa 13.09.19, 13:25
  Sam wywołałeś wątek Szwecji, jako państwa z wysokimi podatkami.
  Oba teksty zostały przywołane nie po to, żeby straszyć bankructwem, tylko po to, by uzmysłowić, że dobrobyt polega jednak na pracy, a redystrybucja jest jej pochodną. Tak, wiem, wyzysk ludu pracującego miast i wsi i te sprawy. Narracja Krytyki Politycznej polegająca na ustawicznym utyskiwaniu na januszy biznesu i neoliberałów, przy czym zarówno jedni i drudzy byliby ciężko zdziwieni, że o nich mowa. Krytyka Polityczna i łykający jej pierdolety, myśli i pisze Pikettym. Nierówności, wyższe podatki, neoliberalizm jest be, wyrównywanie za wszelką cenę, w skali globalnej najlepiej. Tylko, że nierówności w skali globalnej biorą się nie tylko z krwiożerczości kapitalistów, ale także, o ile nie przede wszystkim z warunków geopolitycznych. Neokomuniści obśmiewają brak elit itp., ale to nie zmienia faktu, że w 2017 r. opóźnienie rozwojowe Polski w stosunku do USA wynosiło 52 lata. W stosunku do Niemiec 20-30 lat, o ile też nie więcej. (niektóre źródła podają 75 lat).
  Rozumiem więc zachłyst emigranta rzeczywistością, w której wylądował, ale żadne pierdolety zza granicy, zdalne nauczanie socjaldemokratycznej religii na przykładach, po prostu nie ma racji bytu w kraju, którego PKB co prawda stale rośnie ale w gospodarce, która jest zapóźniona o całą epokę. Nie wiem, kiedy dotrze do neokomunistów różnej maści, że tak naprawdę w Polsce nie istnieje liberalizm, ani neoliberalizm, jedynie ustawiczna próba dostosowania realiów do globalnego wolnego rynku. Nie wiem też, kiedy neokomuniści zdadzą sobie sprawę, że swoim pikettowskim napierdalaniem na kapitalistę czynnie przyczyniają się do tworzenia narodowego socjalizmu w wydaniu polskim.
 • diabollo 13.09.19, 14:07
  O przepraszam bardzo.

  To ja twierdziłem, że sukces gospodarczy III RP był wynikiem pracy ciężkiej, długiej i słaboopłacanej. Był/jest sukcesem pracowników, którzy tego sukcesu jednak nie posmakowali i stąd PISSda, faszyzm i nacjonalizm.

  I twierdziłem, że podniesienie płac i płacy minimalnej to dobry pomysł, żeby pracujący mieli większy udział w sukcesie i żeby bezmyślnych byzmesmemów zmusić do konkurowania innowacjami, a nie tylko tanią siłą roboczą.

  Yntelygencja natomiast twierdziła, że sukces gospodarczy wynika z przedsiębiorczości byzmesmemów i w ogóle byzmesmemom trzeba pomagać, obniżać im podatki i ZUS, a narzucenie im wysokiej płacy minimalnej byzmesmemów zabije, a wraz z nimi zatopi polską gospodarkę i byzmes (byzmes = gospodarka).

  Kłaniam się nisko

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • diabollo 13.09.19, 14:31
  Kuriozalne jest to twierdzenie o opóźnienie Polski wobec USA o 52 lata (niektórzy twierdzą 75).

  Ciekawe jak to wyliczyli?

  Że niby PL za 52 lata będzie na poziomie USA w 2019? Bo chyba jednak Polska jest dzisiaj trochę wyżej niż USA w 1967 ( A może nie?)
  Jaki przyjęto procentowy rozwój co roku PL i USA?

  I co to jest Polska czy USA? To pewnie GDP per capita? I to jeszcze liczony jakim parytetem?

  Nie wiem czy kiedyś byłaś w USA?
  Widziałaś biedne stany? Być może Luiziana ma nominalne GDP per capita na poziomie Niemiec (biedny stan jest na poziomie bogatego kraju europejskiego). Ale zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci powyżej 90% procent mieszkańców Luiziany żyje na średnim poziomie Rumunii. Wysoki GDP USA nie świadczy o bogactwie zdecydowanej większości ludności USA.

  Kłaniam się nisko

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • grzespelc 13.09.19, 22:13
  Otóż to. Stiglitz pisał, że długość życia amerykańskich biedaków jest taka sama, jak biedaków … na Madagaskarze. Bogaci za to żyją 10 lat dłużej.
  No ale kto by w to uwierzył, co tam badania naukowe...
 • diabollo 13.09.19, 23:42
  Czcigodny Grzespelcu,

  Ręce opadają jak z katozabobonem.
  Polska yntelygencja nie wie kto to jest Stiglitz. Pewnie z Piketty jakiś kolejny neokomunista.
  Boli.

  Kłaniam się nisko

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • supernowa 15.09.19, 14:26
  Kuriozalne jest nie przyjmowanie do wiadomości jednej z podstawowych kategorii ekonomicznych, jaką jest zapóźnienie rozwojowe. Cóż...

  Jesteś przecież taki mądry, podobnie jak twój kolega, który nie odróżnia sokratycznego od sokratejskiego. Sądzę, że znakomicie poradzisz sobie ze znalezieniem i zrozumieniem metodologii szacowania tego wskaźnika.
 • grzespelc 13.09.19, 22:16
  Aha, czyli już nie piszemy, że Szwecja upadnie, tylko że nastawienie ludzi nie takie, jak autor by chciał. Niech se chce, gdzieś to mam.
 • oby.watel 15.09.19, 20:29
  grzespelc napisał:

  > Aha, czyli już nie piszemy, że Szwecja upadnie, tylko że nastawienie ludzi nie
  > takie, jak autor by chciał. Niech se chce, gdzieś to mam.

  A konkretnie gdzie?

  --
  Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka