Dodaj do ulubionych

Z cyklu: dlaczego rządzi prawica.

28.09.19, 04:29

youtu.be/hbY6XRu20Jo
--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Obserwuj wątek
    • walmart.ca Re: Z cyklu: dlaczego rządzi prawica. 01.10.19, 15:32
      Jasne.

David Goodhart jest naprawde wart i czytania i sluchania. Moze troche zbyt optymistyczny. I ta identyfikacja - nawet jesli tylko teoretyczna - podzialu spoleczenstwa wg tozsamosci osiagnietych i tozsamosci przypisanych, anywheres i somewheres, byla naprawde bardzo wnikliwa i prawdziwie brzmiaca dla mnie... No i ta propozycja Bawariazacji Europy, gdzie i konserwatysta w lederhossen i lewicowy IT inzynier czuja sie u siebie – calkiem niezla mysl. Ale jeszcze chyba nie dla Polski, a to glownie z powodu dominujacego wciaz koszczuja katolickiego. I co ciekawe, zaden z rozmowcow, ani pan Gdula ani pani Graff, nie wspomnieli o tym, o spolecznie dewastacyjnej sile, jaka jest polityka kosciola kat. w Polsce i polityka wobec niego. A debata jak to debata - Gdula chyba za bardzo byl tuba dla Wiosny, jak by to byla debata przedwyborcza... Graff byla bardzo dobra, jak zwykle. Nawet jesli troche uprawiajaca auto-reklame. I jej obiekcje do whitewashig of populism przez Goodharta wydawaly sie w sumie istotne na poczatku, ale jak sie okazalo - zle zaadresowane, jak jej pozniej autor wyjasnil. I jednak widac (slychac) roznice wartosciowe/quality miedzy zachodnia inteligencja i nasza, wschodnia...

Zwroccie uwage na poczatek spotkania, na wprowadzenie do prezentacji Goodharta i dyskusji
      Podczas gdy nasi brytyjscy goscie/partnerzy to Ernst Hillebrand (www.ips-journal.eu/regions/europe/article/show/back-to-the-roots-3072/) i David Goodhart(www.prospectmagazine.co.uk/author/david-goodhart ),
      ojczyzniana lewica to dr. hab. Ten i dr. hab. Ta, bo oczywiscie sam fakt bycia lewicowcem i autorem ksiazek nie wystarcza polskiej inteligencji, i trzeba poepatowac i sie nawzajem i narodek tytulami – nic dziwnego, ze narodek zaczal miec dosc ‘wyksztalciuchow’...

A czas na pytania i odpowiedzi- mozna se darowac...
      • diabollo Re: Z cyklu: dlaczego rządzi prawica. 01.10.19, 21:31
        Dzięki za recenzję, czcigodny Walmarcie.
        Też mi się podobało, Goodhart bardzo ciekawy, Graff jak zawsze genialna i w punkt, a mój ukochany Gdula był bardzo sympatyczny.

Może się mylę, ale polska yntelygencja nie zbliżyła się intelektualne do tego panelu.
        Polska yntelygencja ciągle nie załapała, że mamy problem z kapitalizmem.
        A ja od niej oczekuję zerwania z katozabobonem czy pokochania mniejszości w tym gejów...

Kłaniam się nisko.

--
        Religia jest dla ludzi bez rozumu.
        /Józef Piłsudski/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka