Dodaj do ulubionych

"Nie chcemy wieńców na naszych grobach"

08.10.19, 07:38
"Nie chcemy wieńców na naszych grobach". Organizacje LGBT mówią politykom "sprawdzam"
Paweł Kośmiński

Tylko 32 proc. kandydatów Lewicy i 12 proc. Koalicji Obywatelskiej odpowiedziało jak dotąd na pytania KPH dotyczące równości osób LGBT+. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza apeluje do polityków i hierarchów kościelnych: "Macie potępić homofobiczną i transfobiczną przemoc. Zanim będzie za późno".

„Politycy! Każda lesbijka, gej, osoba biseksualna, transpłciowa – każda nieheteronormatywna osoba, która dostała w twarz, była skopana na ulicy, wyrzucona z pracy, zastraszona przez sąsiadów, zadręczona w szkole, doprowadzona do samobójstwa… Każda z nich ryzykuje, po prostu żyjąc w Polsce. Wy ponosicie jedynie ryzyko polityczne. To nie jest czas na tchórzostwo i polityczne kalkulacje. Dość bredni o «światopoglądzie» i «tematach zastępczych”. Nie chcemy pustych gestów i «wyrazów solidarności». Nie chcemy wieńców na naszych grobach. Macie głośno i wyraźnie potępić nagonkę na ludzi LGBT+ prowadzoną przez władze, media i Kościół. Macie potępić homofobiczną i transfobiczną przemoc. Zanim będzie za późno”.
Ładunek wybuchowy w Lublinie
To fragment apelu, jaki stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza wystosowało do polityków i duchownych: Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Grzegorza Schetyny, Barbary Nowackiej, Katarzyny Lubnauer, Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka oraz arcybiskupów Wojciecha Polaka i Stanisława Gądeckiego. MNW przygotowało odpowiednie grafiki do zamieszczenia na Twitterze i Facebooku polityków i duchownych, z napisem „Nie chcemy waszych wieńców, nie chcemy waszych kondolencji”. Używając hasztagu #maszpotępić, można wywołać do odpowiedzi dowolną osobę.
Apel powstał po Marszu Równości w Lublinie, podczas którego zatrzymano małżeństwo posiadające ładunki wybuchowe. Według biegłych ich eksplozja mogła doprowadzić nawet do śmierci.
– Na Facebooku zareagowała przyciśnięta do muru Barbara Nowacka, w TVP Rafał Lipski [oboje KO] powiedział o „szczuciu na ludzi”. Jako winnych wskazali PiS. Zabrakło głosu z góry i przyznania, że bańka nienawiści, która wybuchła, to też efekt wieloletnich zaniedbań – mówi „Wyborczej” Hubert Sobecki z MNW. – Zresztą skala reakcji jest nieporównywalna do tego, co wydarzyło się w Lublinie. Gdyby do próby zamachu doszło podczas innego zgromadzenia, podniosłoby się larum, PO wykorzystałaby to zapewne w kampanii. I słusznie. Ale w tym przypadku politycy milczą.

CDN...


--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Edytor zaawansowany
 • diabollo 08.10.19, 07:39
  Bo ci niechętnie składają deklaracje osobom LGBT+. Pokazuje to monitoring kandydatów i kandydatek zainicjowany w ramach akcji „Głosuję na miłość” przez Kampanię Przeciw Homofobii we współpracy z MamPrawoWiedziec.pl. Ubiegający się o mandat posła lub senatora zapytani zostali o swój stosunek do związków partnerskich oraz małżeństw osób tej samej płci, a także rozszerzenia katalogu przestępstw z nienawiści o dodatkowe przesłanki: niepełnosprawność, orientację seksualną, tożsamość płciową oraz płeć.
  KPH zwróciła się do tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy w całym kraju i których liderzy nie stosują mowy nienawiści – Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. – W przypadku PSL o nieobecności w spisie zadecydowała podjęta przez partię współpraca z Kukiz’15 – wyjaśnia Justyna Nakielska z KPH.
  Milczą i Schetyna, i Zandberg
  Jak wynika z danych, które KPH zaprezentuje we wtorek, ideę wprowadzenia jakiejś formy związków osób tej samej płci popierają praktycznie wszyscy, którzy wypełnili kwestionariusz i startują do Sejmu (99 proc. z Lewicy i 98 proc. z KO). Problem zaczyna się, gdy zapytać o szczegóły. Za wprowadzeniem związków partnerskich jest 82 proc. kandydatów Lewicy i 88 proc. KO, ale równości małżeńskiej już tylko połowa polityków KO (i 80 proc. Lewicy). Przeforsowanie obydwu form popiera 68 proc. reprezentantów Lewicy i 40 proc. KO.


  Większa zgoda panuje w przypadku postulatu rozszerzenia kodeksu karnego o przesłanki orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, by chronił osoby LGBT przed przemocą motywowaną homo- i transfobią (90 proc. Lewicy i 86 proc. KO).
  Ale ważne jest, ile osób w ogóle zdecydowało się wziąć udział w ankiecie. To zaledwie 32 proc. kandydatów do Sejmu z list Lewicy i 12 proc. z KO. Na pytania nie odpowiedzieli jak dotąd Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, Adrian Zandberg czy Włodzimierz Czarzasty. Jeszcze gorzej jest w przypadku kandydatów do Senatu – kwestionariusz wypełniło zaledwie 10 spośród 108 zapytanych osób.
  – Brak udziału w monitoringu to jasny sygnał dla wyborców i wyborczyń, że prawa osób LGBT są dla danej osoby nieistotne. Taki kandydat lub kandydatka na własne życzenie zrezygnuje z setek tysięcy głosów, które mogą zdecydować o tym, czy ktoś wygra czy przegra wybory – komentuje Mirosława Makuchowska z KPH. Organizacja daje politykom czas na odpowiedź do czwartku do godz. 11, ostateczne wyniki poda w piątek.

  wyborcza.pl/7,75398,25282921,nie-chcemy-wiencow-na-naszych-grobach-organizacje-lgbt-mowia.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.2.duzy
  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • suender 08.10.19, 16:50
  diabollo 08.10.19, 07:39

  > KPH zwróciła się do tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy w całym kraju
  > i których liderzy nie stosują mowy nienawiści ....

  To są chyba jakieś jaja!: Ci z sekty KPH zamiast dać dobry przykład to sami pałają wściekłą HOMOFOBIĄ przeciwko homofobom i atakują ich, nie przebierając w słowach, ową dziką mową nienawiści!
  Tak, tak, na takim koniku LGBT(owcy) nie zajedziecie za daleko: Lepiej by naprawę społeczeństwa zaczęli od siebie!
  Inaczej będzie szach mat mili okultyści ...............

  Odkłaniam się nisko.
 • leda16 09.10.19, 09:01
  "Głosuję na miłość" ha, ha, ha! Odkąd to kopulacja doodbytnicza i udawanie płci przeciwnej, czyli ewidentne zaburzenia seksualne są miłością?

  --
  www.pmiska.pl
 • diabollo 08.10.19, 07:41
  krytykapolityczna.pl/kraj/wybory-parlamentarne-kto-za-rownoscia-osob-lgbt/
  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • suender 08.10.19, 17:04
  diabollo 08.10.19, 07:38

  > "Macie potępić homofobiczną i transfobiczną przemoc. Zanim będzie za późno".

  Cejrowski w akcji:

  www.youtube.com/watch?v=ajRwX97t2_s
  Pozdr.
 • leda16 09.10.19, 09:45
  Cejrowski świetny jak zawsze smile A chamstwo Szweda żałosne - przekrzykuje Oponenta, przerywa Mu, wchodzi w słowo, ogranicza czas wypowiedzi. Widać kopulacja doodbytnicza kulturze prowadzenia dyskusji szkodzi i rozum odbiera. To smutne, że społeczeństwo daje się manipulować i wpędzać w poczucie winy rozkrzyczanej grupce zaburzonych seksualnie osobników.

  --
  www.pmiska.pl
 • suender 09.10.19, 14:25
  eda16 09.10.19, 09:45

  > A chamstwo Szweda żałosne ......
  > Widać kopulacja doodbytnicza kulturze prowadzenia dyskusji szkodzi i rozum odbiera.

  Nieco się mylisz, bo ten Szweda nie jest za bardzo udawanym gejem a bardziej osobnikiem z wyciętym (na własne życzenie) nabiałem, a więc bezjajecznym eunuchem, - zwróć uwagę na jego przytłumiony i mdły dyszkancik, - o lala!!
  Natomiast zgadzam się w pełni, iż wraz z nabiałem uszkodzono mu mózgowie więc majaczy jak nawiedzona żaba .....


  Pozdrawiam i zachęcam do korzystania z jeszcze ciepłych promyków obecnej jesieni!
 • diabollo 09.10.19, 14:39
  Grzesznik, Leda, Cejrowski...

  Jezus, twoja ocena po twoich owocach wypada fatalnie.

  Kłaniam się nisko.

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • walmart.ca 09.10.19, 17:58
  Jezus Szmezus - zamiast oceniać nieistniejącego syna nieistniejącego boga, weź się lepiej za tu obecnych jego wyznawców, bo nadzieja, że ich jakoś zawstydzisz, czy inaczej utemperujesz, płonną jest, zaprawdę powiadam Ci.
 • suender 09.10.19, 19:26
  walmart.ca 09.10.19, 17:58

  > zamiast oceniać nieistniejącego syna nieistniejącego boga,

  I całkiem słusznie, że nie istniejącego, bo takiego jak sobie go wyobrażasz na pewno NIE ma!


  Łączę śliwki z gruszkami w ....... kompocie.
 • diabollo 09.10.19, 23:26
  Święte słowa, czcigodny Walmarcie.
  Kłaniam się nisko.

  --
  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
  /Józef Piłsudski/
 • walmart.ca 10.10.19, 03:49

  Hierarchia Katolicka kraju odegrywa haniebną rolę w pobudzaniu i napędzaniu homofobicznej kampanii partii rządzącej.

  Jednym z głównych celów papieża Franciszka, w ciągu sześciu lat jego pontyfikatu, było ‘przeinteresowanie’ kościoła katolickiego z pilnowania „dogmatu” na nacisk na włączenie społeczne i tolerancję. Papież musi rozpaczać nad Polską.

  W wyborach powszechnych, które odbędą się w tę niedzielę, konserwatywni nacjonaliści Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie ponownie - po czterech latach rozłamowych i podtrzymujących podziały rządów - pojawią się jako dominująca siła polityczna kraju.
  Podczas ohydnej, spolaryzowanej kampanii partia wielokrotnie odwoływała się do katolickiej doktryny o małżeństwie i rodzinie, by agresywnie zaatakować polską społeczność LGBT.

  Przewodniczący i najbardziej wpływowa postać PiS, Jarosław Kaczyński, opisał ruch na rzecz praw LGBT jako „zagrożenie dla polskiej tożsamości”, twierdząc, że tylko Prawo i Sprawiedliwość może bronić tradycyjnej rodziny przed obcymi „zachodnimi” wartościami.


  www.theguardian.com/commentisfree/2019/oct/09/the-guardian-view-on-polands-election-church-sanctioned-bigotry-casts-a-shadow
 • suender 10.10.19, 08:21
  walmart.ca 10.10.19, 03:49

  > ...... haniebną rolę w pobudzaniu i napędzaniu homofobicznej kampanii .....

  Łomatko! i co się to narobiło? Wypączkowały nam teraz już dwa rodzaje homofobii, czyli HOMOFOBIA i HOMOFOBIA wobec homofobów. One dwie się teraz wzajemnie atakują i zarzucają sobie nieprawości. Walmart(cie).ca, weź się w końcu za ich pogodzenie a nie podsycaj jeszcze bardziej tego konfliktu wklejając tu jakieś śmieszne kocopoły, - he, he, he, he, he, ......


  We listopadzie podaruję Ci znowu jakiś piękny dzień, - bądź cierpliwy!
 • walmart.ca 10.10.19, 12:51
  suender napisał:

  > We listopadzie podaruję Ci znowu jakiś piękny dzień, - bądź cierpliwy!

  Spadaj głąbie na bliższe ci tereny, czyli umysłowe zadupie w biskupiej wielkodupie
 • suender 10.10.19, 14:08
  walmart.ca 10.10.19, 12:51

  > Spadaj głąbie na bliższe ci tereny, czyli umysłowe zadupie w biskupiej wielkodupie

  Po WOLSKU nie rozumiem!
  Pogadaj w tym języku z Jarozbawem, albo Matołuszem M. oni go znają i pewnikiem pięknie Ci odpowiedzą, - he, he, he, he, .............

  Odkłaniam się bardzo nisko!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka