Dodaj do ulubionych

Serdeczne gratulacje dla pani Tokarczuk

10.10.19, 15:39
wyborcza.pl/7,75410,25292307,literacki-nobel-2019-dla-olgi-tokarczuk.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek
    • suender Re: Serdeczne gratulacje dla pani Tokarczuk 10.10.19, 16:21
      walmart.ca 10.10.19, 15:39

> Serdeczne gratulacje dla pani Tokarczuk

Tokarczykowa jest lewacka i PiS jest silnie lewacki, zatem Dobra Zmiana ją nie cierpi gdyż nie lubi konkurencji w ramach lewactwa.

wyborcza.pl/7,75398,25293939,antypolka-gwiazda-mainstreamu-zdrajczyni-pluje-na.html#s=BoxWyboMT

Niedługo lewactwo zejdzie do podziemia, gdzie jego miejsce i jedyny z tego zysk dla tego kraju jest iż pisiory też zejdą do podziemia gdzie ....................... się samo wykończy .....................
      Howgh!
      • walmart.ca Re: Serdeczne gratulacje dla pani Tokarczuk 10.10.19, 19:13
        supernowa napisała:

> Jestem szczęśliwym posiadaczem Ksiąg Jakubowych
        > z autografem pani Tokarczuk, że się pochwalę😁

zazdrościm

Fajny artykulik w Guardianie:

Olga Tokarczuk: feministka z dredami, której Nobel potrzebował
        www.theguardian.com/books/2019/oct/10/olga-tokarczuk-the-dreadlocked-feminist-winner-the-nobel-needed
    • diabollo Re: Serdeczne gratulacje dla pani Tokarczuk 11.10.19, 09:05
      A poza tym przyjemnie patrzeć jak katoprawica gratuluje i próbuje się podpinać pod sukces "feminonazistki, ekoterrorystki i antyklerykalnej zwolenniczce mordowania dzieci" za naszej Cywilizacji Śmierci.

Krążą już memy, że skoro TVN zabiło Szyszkę, to jakim wściekłym zamachem na Glińskiego jest Nobel dla Tokarczuk?

Kłaniam się nisko

--
      Religia jest dla ludzi bez rozumu.
      /Józef Piłsudski/
    • gaika Re: Serdeczne gratulacje dla pani Tokarczuk 12.10.19, 10:02
      Olga Tokarczuk z Nagrodą Nobla: Cokolwiek robi kobieta, zawsze prędzej czy później zostanie sprowadzona do ciała.

Polska pisarka została nagrodzona Noblem w dziedzinie literatury za 2018 r. Jak podaje Akademia Szwedzka, Tokarczuk wyróżnienie dostała za "narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia". Przypominamy rozmowę z 2010 r.

Olga Tokarczuk: Niech mnie pani ośmieli, proszę, bo się obawiam pisarek i do tego psycholożek.

Ale że co? Że pisarka widzi więcej, a jako psycholożka czytam body language?

Właśnie, i się wyda, że śni mi się "nagi tyłek Kłoski" z "Prawieku" albo że marzę skrycie, żeby zostać myśliwym, a Janina Duszejko, bohaterka pani ostatniej książki, morduje myśliwych.

Nie jestem już psycholożką, od dawna się tym nie zajmuję. A jako pisarka to raczej ja powinnam się obawiać ciebie. Przenikliwy czytelnik ma autorkę na talerzu. Nie wiem, czy potrafię zbudować postać przekonującą psychologicznie, która jest całkowicie ode mnie różna, więc ci wszyscy ludzie z moich książek to też wiedza o mnie. To pisarz ma problem, że się w książce odkrywa.

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,162269,8699914,Olga_Tokarczuk_i_syndrom_Waldka_D_.html#s=BoxWyboImg3

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka