14.10.19, 13:43
Ostatni głos należy do emigracjismile
Czekamy na wyniki z 4 komisji. Trzy z Wysp i jedna z Kindergeldlandu.
Czekamy...
Obserwuj wątek
  • gaika Re: Ha, ha 14.10.19, 21:55
   Z wyjątkiem Hameryki wyjezdni sprawili się bardzo ładnie. To, co lekko przeraża, to popularność faszystów, która w niektórych krajach dochodziła do 20%. Choć trzeba przyznać, że lewica miała wyjątkowo dobre wyniki. A PiS.dzielnia dołowała- taka mini satysfakcja.

   P.S.
   Za jednego więcej posła w Sejmie i 'remis ze wskazaniem' w Senacie Prezespan zapłacił prawie 50 miliardów rocznie. Gdyby zechciał mieć większość konstytucyjną, Polacy pławiliby się w bogactwie jak, nie przymierzając, szejkowie.
   • oby.watel Re: Ha, ha 15.10.19, 11:34
    gaika napisała:

    > Za jednego więcej posła w Sejmie i 'remis ze wskazaniem' w Senacie Prezespan za
    > płacił prawie 50 miliardów rocznie. Gdyby zechciał mieć większość konstytucyjną
    > , Polacy pławiliby się w bogactwie jak, nie przymierzając, szejkowie.

    Warto zauważyć, że propozycja podwojenia stawki złożona przez koalicję populistyczną nie przekonała wyborców, że warto na nią głosować. Na dodatek gdyby w senacie obowiązywała ordynacja sprawiedliwa, czyli "odzwierciedlająca preferencje społeczne", to znowu obie izby przypadły by PiS-owi.

    Są i dobre i złe wiadomości. Najpierw dobra: wyborcy docenili lotność Kuchcińskiego. Potem zła: wyborcy nie docenili wkładu Piotrowicza w umacnianie praworządności.

    --
    Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
   • supernowa Re: Ha, ha 15.10.19, 13:02
    Kilkakrotnie widziałam w tv pana, który mówił, że 30 lat nie było go w Polsce i właśnie teraz przybył by głosować. Ciekawe skąd i na kogo? Hameryka zahibernowała się 30 lat temu. Europa jest bliżej, więc wyraźniej widaćsmile A i faszyści bliżsi.

    Tak. Gdyby Kaczor w ogóle nie prowadził kampanii, na to samo by wyszło. Może kolana mniej obciążone.
    Pocieszające jednakowoż jest to, że doszli do ściany. Żeby zwiększyć elektorat musieliby zapłacić nauczycielom i pielęgniarkom.
    W całym tym szaleństwie jest jednak pewien plus dodatni. Mam wrażenie, że naród uczy się obywatelskości, zarówno po prawej jak i lewej stronie. Po drugie, opozycja zobaczyła, że transfery socjalne nie prowadzą w przepaść i tylko trzeba je racjonalnie przeprowadzać. Po trzecie, wszyscy zobaczyliśmy, jak niebezpieczne jest balansowanie na krawędzi prawa. Po czwarte opozycja zobaczyła, że suweren jest dalece niedoinwestowany.
    • gaika Re: Ha, ha 20.10.19, 19:20
     supernowa napisała:

     > Po drugie, opo
     > zycja zobaczyła, że transfery socjalne nie prowadzą w przepaść i tylko trzeba j
     > e racjonalnie przeprowadzać.

     Bardzo bym sobie tego życzyła, żeby rzeczywiście dostrzegła w wyżej opisanej wersji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka