Dodaj do ulubionych

Co by było, gdyby...

15.10.19, 13:43
Co by było gdyby Schetyna nie roz... walił Koalicji Europejskiej?
PiS 43,59
Koalicja PO, .N, Lewica, PSL ~48%

Trzeba było tylko wyraźnie zaznaczyć którzy kandydaci należą do której partii. No ale polecenie z Nowogrodzkiej było jasne — zrobić wszystko, by PIS zdobyło większość. Wczoraj Schetyna mógł zameldować: "Panie prezesie melduję wykonanie zadania!" Tę tezę potwierdza Joanna Mucha, które także uważa, że te wybory można było wygrać.

--
Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
Obserwuj wątek
    • diabollo Re: Co by było, gdyby... 15.10.19, 15:53
      To tak nie działa.
      Zjednoczona opozycja PO+PSL+SLD w wyborach europejskich zyskali dużo mniej głosów (38%) niż w teraz (48,51%) łącznie te same partie startując osobno.

Kłaniam się nisko.

--
      Religia jest dla ludzi bez rozumu.
      /Józef Piłsudski/
      • oby.watel Re: Co by było, gdyby... 15.10.19, 16:56
        diabollo napisał:

> To tak nie działa.
        > Zjednoczona opozycja PO+PSL+SLD w wyborach europejskich zyskali dużo mniej głos
        > ów (38%) niż w teraz (48,51%) łącznie te same partie startując osobno.

Tak nie działa? A jak działa? Skąd pochodzi Twoja wiedza? Na jakiej podstawie twierdzisz, że gdyby partie szły razem, to by przegrały? Przecież na tym układzie najlepszy wynik uzyskała właśnie Lewica i PSL, a PO uzyskał wynik gorszy niż w poprzednich wyborach. Nie bierzesz także pod uwagę, że d'Hondt premiuje dużych a karze małych. PSL i lewica dostały mniej mandatów niż głosów.

w wyborach do PE uprawnionych było 30.118.852 osób, a udział wzięło 13.760.974 osób
        w wyborach do PE uprawnionych było 30 253 556 osób, a udział wzięło 18 682 535 osób

--
        Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
          • oby.watel Re: Co by było, gdyby... 15.10.19, 18:14
            Nazwać zbiory pobożnych życzeń, bajek i obiecanek "programem", no, no! Przypominam, że PiS to koalicja. Bardziej rozwodniony "program" od niego miała chyba tylko Platforma. Przy szerokiej koalicji nie ma obawy, że głos zostanie zmarnowany z powodu nieprzekroczenia progu. Ważne, żeby dla każdego było jasne, że różnica polega tylko na tym, że wszyscy koalicjanci startują z jednej listy. Zakładanie, że wyborcy to idioci, którzy strzelą focha tylko dlatego, że tych, których popierają musieliby szukać na długiej liście, a nie osobnych krótkich, niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

SLD zdobył 12,56% głosów i 10,65% mandatów
            PSL zdobyło 8,55% głosów i 6,52% mandatów
            Konfederacja zdobył 6,81% głosów i 2,39% mandatów

Gdyby szli jako koalicja (mowa o SLD i PSL) nie byłoby takiej utraty mandatów. Z kolei gdyby PiS przygarnął Konfederację miałoby większość konstytucyjną.

--
              • oby.watel Re: Co by było, gdyby... 16.10.19, 21:14
                diabollo napisał:

> Gdyby poszli razem to nie wiem czy bym w ogóle głosował, bo wtedy wspierałbym k
                > omendantów Gilead.

Wybacz, ale to co mówisz jest tak durne, że ręce opadają. Jeśli się mylę to bez trudu wytłumaczysz dlaczego głosując na Czarzastego z list Lewicy wspieram Lewicę, a głosując na Czarzastego z list Koalicji wspierałbym komandosów z Gilead. Leszek Miller startując z list Koalicji Europejskiej przestał być komuchem?

--
                • diabollo Re: Co by było, gdyby... 17.10.19, 12:00
                  No właśnie w wyborach europejskich nie głosowałem na Koalicję Europejską, żeby mój głos nie wspierał Millera czy jeszcze gorzej jakiegoś komendanta Gilead.

Kłaniam się nisko

--
                  Religia jest dla ludzi bez rozumu.
                  /Józef Piłsudski/
                  • walmart.ca Re: Co by było, gdyby... 17.10.19, 18:36
                    diabollo napisał:

> No właśnie w wyborach europejskich nie głosowałem na Koalicję Europejską, żeby
                    > mój głos nie wspierał Millera czy jeszcze gorzej jakiegoś komendanta Gilead.

A w krajowych, parlamentarnych?
                  • oby.watel Re: Co by było, gdyby... 18.10.19, 09:03
                    diabollo napisał:

> No właśnie w wyborach europejskich nie głosowałem na Koalicję Europejską, żeby
                    > mój głos nie wspierał Millera czy jeszcze gorzej jakiegoś komendanta Gilead.

No cóż, niejednokrotnie dawałeś wraz temu, że z rozsądkiem Ci nie po drodze.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka